Închide meniul

"Am vrut să mă otrăvesc. Am luat un pumn de pastile!" Dezvăluirea şocantă făcută de Dănuţ Lupu. Acesta a ajuns în stare gravă la spital

Mihai Ispas Publicat: 17 decembrie 2020, 8:51 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Comentarii
"Am vrut să mă otrăvesc. Am luat un pumn de pastile!" Dezvăluirea şocantă făcută de Dănuţ Lupu. Acesta a ajuns în stare gravă la spital

Dănuţ Lupu a încercat să îşi ia viaţa în închisoare

Dănuţ Lupu a trecut prin clipe grele când era fotbalistul lui Panathinaikos. Lupu a jucat în Grecia, imediat după Revoluţie, în 1990.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dănuţ Lupu: "Am stat o săptămână intubat în spital"

Lupu a fost arestat pentru că ar fi avut legături cu hoţii români din Grecia. Dar fostul fotbalist spune că de vină era patronul echipei, cu care se afla în conflict.

"Am făcut două luni și jumătate de închisoare. Chiar dacă în Grecia e lege că n-ai voie să ții mai mult de 30 de zile un om în arestul poliției. Când m-au arestat pe mine, coboram spre chioșc să-mi iau țigări. După 52 de zile m-au dus la penitenciar! Avocatul m-a lăsat și el baltă, a venit și mi-a dat banii înapoi, că vrea să trăiască liniștit, că are familie și copii și că nu vrea probleme. Vardinoianis, în anii ăia, făcea în Grecia ce voia el, precum Ceaușescu în România.

Am luat un pumn de pastile, am încercat să mă otrăvesc! Nu e legendă. Am vrut să mă otrăvesc și am stat o săptămână intubat în spital. S-a speriat și Vardinoianis atunci, când a văzut că am luat-o cu capul. Mi-a trimis un avocat că mă scoate din arest dacă semnez o hârtie în alb. N-am vrut să semnez, a venit soția la mine… Până la urmă am semnat-o la ora 2 și la 2 jumate mi-au dat drumul din penitenciar", a povestit Dănuţ Lupu, pentru gsp.

Dănuţ Lupu, probleme grave de sănătate după ce a avut Covid-19

Dănuţ Lupu a trecut prin clipe grele şi după ce a avut Covid-19. El a povestit la începutul acestei luni că Mircea Lucescu şi Gigi Becali au fost pintre cei care l-au ajutat. 

Reclamă
Reclamă

"Nea Mircea este ca şi părintele meu, am rămas surprins plăcut de implicarea domnului Copos, căruia ţin să-i mulţumesc mult de tot, domnului Badea, lui Cristi (n.r. Borcea) şi adversarului meu în fotbal, lui Gigi Becali. Prin intermediul lui Meme Stoica a trimis pastile acasă, familiei. Îi mulţumesc foarte mult.

Am avut o perioadă de 7 zile de coşmar. Am reuşit să driblez şi COVID-ul, sperăm că am scăpat de el. A fost cam cel mai greu dribling al meu", a povestit fostul fotbalist, în vârstă de 53 de ani.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:28
Ilie Dumitrescu: “Dumnezeu să-l odihnească!” Primea reacţie după ce a murit o legendă a Stelei
13:46
Noutățile lunii noiembrie în AntenaPLAY
13:44
“Se desființează echipa!” Decizie şoc în fotbalul românesc: Constantin Budescu și-a reziliat contractul
13:37
Doliu în fotbalul românesc! A murit Constantin Zamfir, fost mare atacant al Stelei
13:37
VIDEOLuka Doncic, primul triple double al sezonului, pentru LA Lakers
13:28
O altă revenire importantă la FCSB înaintea meciului cu Basel din Europa League
1 Neluțu Varga, anunț uriaș pentru CFR Cluj: „Toată lumea trebuie să își facă treaba” 2 Verdictul specialistului după ce Craiova a primit penalty la ultima fază a meciului cu Rapid. Jucătorul lăudat: „Stofă de stofă” 3 Au furat 88 de milioane de euro în jaful secolului și au fost prinși la stadion, la meciul echipei favorite 4 Dani Coman, replică devastatoare după derapajul lui Gigi Becali: “S-ar putea să nu-l poată spăla nici tot Argeșul” 5 Gigi Becali, anunţ la miezul nopţii despre viitorul lui Denis Alibec 6 Adevărul despre demisia lui Mirel Rădoi. Mihai Rotaru: “Şi am încheiat”
Citește și