Dan Petrescu așteaptă titlul la CFR Cluj: "Nu cred că s-ar supăra nimeni"

Antena Sport Publicat: 30 aprilie 2020, 13:24

Comentarii
Dan Petrescu așteaptă titlul la CFR Cluj: "Nu cred că s-ar supăra nimeni"

Dan Petrescu așteaptă să afle ce se va întâmpla cu Liga 1

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Echipa din Gruia e lider în playoff și a terminat pe primul loc și sezonul regulat din Liga 1. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Normal, în campionatele unde s-a jucat tur-retur ar trebui să se dea campionatul. Nu cred că s-ar supăra cineva, dacă s-ar da titlul. Doar în campionatele unde s-a jucat tur-retur.

Nu știm (n.r ce se va întâmpla). Nici viața, nici fotbalul nu vor mai fi la fel. Sunt și eu curios. Nu cred că va fi ceva bun, dacă va începe acum. Dacă e vreun caz, ce se întâmplă? Mă gândesc la o primă îmbolnăvire între fotbaliști ce se întâmplă? Asta aș vrea să-mi spună și mie cineva", a declarat Dan Petrescu pentru ProSport

Dan Petrescu: "Să fie permise 5 schimbări și să nu mai fie obligatorie regula U21"

Dan Petrescu susține că reluarea campionatului în România ar trebui să schimbe complet regulile. 

"Din experiența mea de jucător și antrenor, dacă stai o lună ai nevoie de o lună de pregătire, dacă stai două luni ai nevoie de două luni de pregătire. E clar că nu se va putea face asta, dar sper să se facă mai multe schimbări, să fie permise 5 schimbări, să fie permis să punem mai mulți jucători pe bancă, să nu mai fie obligatorie regula under 21 sau, dacă rămâne, să fie mai multe schimbări", a mai spus Petrescu pentru sursa citată. 
 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:47

Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi”

10:43

VideoOklahoma City Thunder a egalat la 1 finala Conferinței de Vest cu San Antonio Spurs. 30 de puncte pentru “SGA”

10:18

Jucătorul aflat pe lista lui Cristi Chivu a vorbit despre viitorul său: “Milano e un oraș foarte frumos”

10:00

Emiliano Martinez a jucat finala Europa League cu un deget rupt

9:45

Bernardo Silva şi-a anunţat oficial despărţirea de Manchester City

9:41

Dinamo, gata să dea lovitura în mercato-ul din vară: “Avem discuții cu 3 jucători de afară”

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și