Închide meniul

EXCLUSIV | Un fost jucător de la Monaco a vorbit despre transferul lui Man: "E un campionat dificil, dar se va adapta"

Silviu Corneanu Publicat: 21 iulie 2020, 5:10 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:33

Comentarii
EXCLUSIV | Un fost jucător de la Monaco a vorbit despre transferul lui Man: "E un campionat dificil, dar se va adapta"

Dennis Man are 21 de ani

Fostul internaţional a evoluat pentru Monaco şi consideră că Man s-ar adapta la fotbalul din Ligue 1, chiar dacă este un campionat extrem de dificil.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"M-aş bucura ca Man să ajungă la una dintre cele mai bune şi iubite echipe din Franţa. Ar fi un pas mare în criera lui. 

Campionatul Franţei este foarte, foarte dificil, dar, la cum îl văd eu, cred că se va adapta acolo", a declarat Daniel Niculae pentru AntenaSport.

Dennis Man, dorit de AS Monaco

Milioanele pentru Dennis Man vin din oraşul milionarilor, Monte Carlo! Echipa cu 8 titluri în Franţa, Monaco e ultima echipă care a pus ochii pe cel mai scump român.

Monegascii tocmai si-au schimbat antrenorul şi îşi doresc să revină în top. Dennis Man e aproape să devină rivalul adevăratului Mbappe în Franţa!

Reclamă
Reclamă

Din informaţiile AntenaSport, Monaco este echipa interesată de Man şi poate oferi suma la care visează Becali. Formaţia din Principat este dispusă să ofere peste 10 milioane de euro, plus bonusuri.

Francezii vor să renască precum pasărea Phoenix cu noul antrenor – Niko Kovac. Croatul tocmai a semnat cu Monaco. El n-a mai antrenat nicăieri după aventura de la Bayern!

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12
Bernadette Szocs – Sabine Winter LIVE VIDEO (20:05), în optimi la WTT Champions Montpellier. Şi Samara joacă joi
0:09
Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială”
23:50 29 oct.
Nicolae Grigore, supărat pe arbitraj: “Cred că FCSB nu avea nevoie de ajutor”
23:44 29 oct.
Adrian Şut, despre perioada complicată care o aşteaptă pe FCSB: “Ne-am asumat”
23:41 29 oct.
Remarcatul lui Elias Charalambous, după Bistrița – FCSB 1-3: “Mă bucur că am câștigat un jucător”
23:40 29 oct.
Inter – Fiorentina 3-0. Echipa lui Cristi Chivu a obținut o victorie clară și a urcat pe podium
1 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 2 Primul transfer al iernii cerut de Costel Gâlcă la Rapid. Anunţul lui Victor Angelescu 3 EXCLUSIVIoan Suciu, şedinţă de urgenţă de 4 ore cu Denisa Golgotă, după scandalul din gimnastică: “Cel care a greşit o să plătească” 4 Gigi Becali, anunţ categoric după ce a aflat de oferta de 5 milioane de euro pentru Louis Munteanu 5 Revenire importantă la Rapid pentru derby-ul cu Universitatea Craiova. Titularul lui Costel Gâlcă s-a refăcut 6 Mihai Stoica a ieşit la atac şi l-a distrus pe patronul rival din Liga 1: “Cum îşi permite să vorbească?”
Citește și