Închide meniul
Video

“Nu e prost cel care cere, e prost cel care dă!” Mesaj direct pentru Gigi Becali, după ce Iftime a cerut un milion de euro pentru Ongenda: “E foarte mult!”

Antena Sport Publicat: 25 august 2021, 21:30

Comentarii

Hepta

Gigi Becali vrea să mai facă o afacere cu prietenul Valeriu Iftime de la Botoşani. Problema este că patronul moldovenilor cere cel puţin un milion de euro pentru starul său. Becali nu e dispus să dea maximum 150.000 de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ioan Andone îi transmite patronului de la FCSB să nu cedeze în negocierile cu Valeriu Iftime.

Ioan Andone, mesaj direct pentru Gigi Becali

Un milion pentru Ongenda e foarte mult. Nu e prost cel care cere, e prost cel care da. Tu îl încerci şi poate zice Gigi 500.000 de euro, eşti mulţumit şi pleacă pe jos de la Botoşani“, a spus Ioan Andone în exclusivitate pentru Antena Sport.

Gigi Becali i-a promis 3 jucători lui Edi Iordănescu

Becali i-a promis lui Edi Iordănescu 3 jucători pentru a se bate cu şanse reale la titlu. Budescu, Ongenda şi Keşeru sunt variantele de lux pentru FCSB, după plecarea lui Moruţan la Galatasaray.

“Ar fi extraordinar de bine dacă l-ar lăsa pe Edi să aleagă. Un antrenor ştie ce îi trebuie. Nu-l iei că a dat 3 goluri şi gata, hai că l-am transferat la FCSB“, a mai spus Ioan Andone.

Reclamă
Reclamă

Ongenda, crescut de PSG

Ongenda a crescut la juniorii lui PSG. El a jucat timp de cinci ani pentru parizieni. A adunat 11 meciuri şi 1 gol, în Ligue 1, pentru prima echipă a lui PSG. A mai trecut pe la Bastia, Zwolle şi Murcia, înainte să semneze cu Botoşani în 2018. A lipsit de la gruparea din Moldova pentru o scurtă experienţă la Chievo.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este George Puşcaş soluţia cea mai bună pentru atacul lui Dinamo?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:04
Victor Piţurcă ştie cine trebuie să vină în locul lui Mircea Lucescu: “E o variantă bună!”
14:57
Programul sferturilor Ligii Campionilor Asiei 2 (3-5 şi 10-12 martie). Toate meciurile sunt LIVE în AntenaPLAY
14:51
Achraf Hakimi, judecat pentru viol în Franţa
14:43
Transfer la Universitatea Craiova. A fost anunţat oficial
14:41
Inter – Bodo/Glimt LIVE TEXT (22:00). Echipa lui Chivu luptă pentru optimile Ligii Campionilor. Programul complet
14:10
Dinamo l-a prezentat oficial pe George Puşcaş
1 “E idiot?” Gigi Becali a răbufnit după FCSB – Metaloglobus 4-1: “E război” 2 Gigi Becali a dat verdictul după debutul lui Ofri Arad! Ce jucător a fost remarcat de patronul FCSB 3 Meme Stoica, atac la dinamovişti: “O să se predea ca să nu intrăm noi în play-off?” Ce mesaj are pentru Kopic 4 Darius Olaru a plecat cu duba de la stadion, nu cu autocarul echipei! Care este motivul 5 Fost campion al României, replică sexistă la Iuliana Demetrescu: “Înapoi în bucătărie” 6 Dinamo mai pierde un jucător important în vară, în afară de Kennedy Boateng!
Citește și