Dan Nistor, declaraţie de dragoste neaşteptată, după U Cluj – Universitatea Craiova 1-1: „Îl iubesc, deşi e bărbat!”

De Viviana Moraru
Publicat: 23.09.2023, 23:43

Dan Nistor, declaraţie de dragoste neaşteptată, după U Cluj - Universitatea Craiova

Dan Nistor, în timpul unui meci la U Cluj/ Profimedia

Dan Nistor a oferit o declaraţie de dragoste neaşteptată, după ce U Cluj a remizat pe teren propriu cu Universitatea Craiova, scor 1-1. Mijlocaşul „şepcilor roşii” i-a spus lui Nicuşor Bancu că-l iubeşte, acesta fiind finul său, dar şi adversarul din meciul de pe Cluj Arena.

Dan Nistor i-a adus un punct lui Ioan Ovidiu Sabău. Mijlocaşul a reuşit să egaleze în prelungiri, în duelul cu Universitatea Craiova, din etapa a zecea a sezonului.

Dan Nistor s-a declarat mulţumit de rezultatul înregistrat de echipa sa. Acesta a declarat că ardelenii ar fi putut obţine chiar cele trei puncte din partida cu Universitatea Craiova, dacă ar fi fost puţin mai lucizi în faţa porţii.

De asemenea, Nistor a recunoscut că a rămas în condiţii bune cu fosşii colegi de la Universitatea Craiova. Ba hiar mai mult, i-a făcut o declaraţie de dragoste finului Nicuşor Bancu, care de altfel a şi marcat contra lui U Cluj.

„Din păcate, am avut multe probleme de lot, asta s-a văzut. În a doua parte, am forţat, ne-a explicat Mister la pauză. Cu puţină şansă, puteam să câştigăm cele trei puncte. Mergem înainte cu moral bun, ne bucurăm şi că am obţinut un punct.

E greu să nu joci bine cu asemenea suporteri în tribune. Ne doream mult victoria, sper să o obţinem la următoarele meciuri.

E şi normal să mă îmbrăţişez cu ei, e şi finul meu Bancu printre ei. Îi spun că-l iubesc, chiar dacă e bărbat. Trei ani cât am fost acolo, am făcut lucruri bune. Atât am putut eu atunci, am câştigat Cupa şi Supercupa, am fost la un pas de titlu.

E mai puţin important că marchez, important e ca echipa să obţină puncte„, a declarat Dan Nistor, pentru digisport.ro.

U Cluj – Universitatea Craiova 1-1

U Cluj a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1.

În prima repriză, Universitatea Cluj nu a părut deloc o echipă care evoluează pe teren propriu. Jocul a fost controlat de craioveni care au avut ocaziile şi au şi deschis scorul, în minutul 31, prin Nicuşor Bancu.

În minutul 42 Jovan Markovic a ratat ocazia de a face 2-0 după ce, scăpat singur cu poartarul Gorcea, a încercat o scăriţă şi portarul clujenilor a blocat. Pe final de meci, Koljic a ratat în minutul 89, iar în minutul 90+1 Nistor a egalat pentru gazde cu un şut la colţul lung.

După trei minute Andrei Ivan a fost eliminat, dar nu s-a mai întâmplat nimic până la final şi s-a terminat la egalitate 1-1. Oltenii se află pe locul 3, cu 18 puncte, iar Universitatea Cluj este pe 11, cu 11 puncte.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

21
22:20
Viitorul lui Dennis Politic a fost decis! Ce contract a semnat „eroul” lui Dinamo din turul barajului cu Csikszereda
21
21:34
EXCLUSIVCristina Şerban e românca de 21 de ani care lucrează la Mercedes şi a dezvăluit ce dialog genial a avut cu Lewis Hamilton
21
21:23
Mihai Stoica a pronunţat numele celor şase jucători pe care i-ar transfera la FCSB: „Gigi Becali hotărăşte!”
21
21:10
VIDEOFinlanda – Elveţia 1-3 şi Suedia – Slovacia 6-1 au fost în AntenaPLAY. S-a terminat faza grupelor la CM de hochei
21
20:42
„Dacă aş antrena o echipă mare, Ianis Hagi ar fi primul transfer!” Gică Hagi, fascinat de fiul său: „Cel mai bun cu Real Madrid”
21
20:21
Gică Hagi, anunţ de ultimă oră despre transferul lui Denis Alibec: „Am vorbit cu el”
21
20:14
Neil Lennon, tot mai aproape să îl piardă pe Albion Rrahmani. O forţă a Europei negociază transferul golgheterului de la Rapid!
21
20:07
Imagine URIAŞĂ cu Gică Hagi la Ambasada SUA din România. Mesajul superb pentru „Rege”
21
19:20
Carlo Ancelotti are trei variante de transfer pentru a-l înlocui pe Toni Kroos la Real Madrid! Şi-a pregătit deja şi „planul B”
21
19:20
AS.ro LIVE | Răzvan Raţ este invitatul lui Dan Pavel, de la 10:30. Dezvăluiri de senzaţie a fostului internaţional român

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin