Marius Croitoru, prima reacție după U Cluj – FC U Craiova 1948 1-1: „Noroc că ne-a scos Gabi Iancu!”

Publicat: 3.09.2022, 0:09

Marius Croitoru, într-un meci

Marius Croitoru este antrenor

Marius Croitoru, într-un meci / Hepta

Marius Croitoru a reacționat după meciul U Cluj – FC U Craiova 1948 1-1. Antrenorul echipei lui Adrian Mititelu a fost salvat de eurogolul din lovitură liberă a lui Gabi Iancu.

Marius Croitoru a recunoscut că FC U Craiova 1948 a făcut un joc slab în prima parte, însă crede că formația lui putea să obțină victoria în repriza secundă.

Marius Croitoru, prima reacție după U Cluj – FC U Craiova 1948 1-1

„Este un punct, am legat două rezultate pozitive. Am făcut o primă repriză foarte slabă, în a doua repriză puteam să câștigăm. Probabil și aceste meciuri din trei în trei zile ne-au dezechilibrat puțin. Orice gol este important. E normal. Este clar că am făcut o primă repriză foarte slabă, noroc că ne-a scos Gabi.

Eu zic că, până la urmă, egalul este rezultatul echitabil. Păcăt nu am putut să marcăm de la un metru și am făcut-o de la 30 de metri. Cu Rapidul va fi un meci de tradiție, sunt energii și orgolii puse în joc, sper să rămânem cu punctele, cu toate. Nu poți schimba imediat anumite repere. Îți trebuie timp să poți să antrenezi. Sunt semnale, se lucrează la aducerea unui nou jucător.

Normal că ne trebuie ca să ne regrupăm după plecarea lui Compagno. Se poate aduce un înlocuitor. Sunt semnale, cred că și în momentul aceste se lucrează la aducerea unui nou jucător. Totuși, durează până reușim să-l integrăm”, a spus Marius Croitoru, conform digisport.ro

Gabi Iancu: „Sper să legăm victoriile!”

Iancu nu s-a bucurat prea mult pentru golul din lovitură liberă. Vedeta lui Adrian Mititelu e supărată că FC U Craiova 1948 nu a reușit să o învingă pe U Cluj.

„A fost o fază fixă, sunt bucuros că am marcat, sper să o fac cât mai des și să o țin tot așa pe plan personal. Dar sper să legăm victoriile ca echipă, campionatul e dificil, nu știi unde să te uiți. N-am jucat, n-am încercat. Terenul a fost destul de moale, au venit peste noi, au meritat golul, erau pe noi. Compagno era un jucător valoros, dar Craiova nu stă într-un jucător. Nu trebuie să-l plângem un sezon intreg”, a spus și Gabi Iancu, după meci.

Iancu, golul etapei în Liga 1

FC U Craiova 1948 s-a văzut condusă de U Cluj, după autogolul lui Negru din minutul 28, însă oltenii lui Marius Croitoru au egalat chiar înainte de pauză, grație geniului lui Gabi Iancu.

Iancu a executat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de ani, dintr-o poziție ideală pentru piciorul stâng. Fotbalistul de 28 ani a trimis peste zid, iar mingea a aterizat direct în plasă.

FC U Craiova 1948 a rămas pe locul 8 în Liga 1, în timp ce U Cluj ocupă poziția a 15-a.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

19:07 Tudorel Stoica, dezvăluiri despre Valentin Ceauşescu! Ce le-a spus despre blaturi jucătorilor care au cucerit Cupa Campionilor! 18:58 „Monstrul s-a întors” Thiago Silva s-a despărțit de Chelsea și a semnat cu Fluminense! Revenire de senzație în fotbalul brazilian 18:46 FotoValentin Mihăilă are o iubită superbă! Cât de frumoasă este Ami, femeia care face senzație pe rețelele de socializare 18:22 Adrian Bumbescu, „săgeţi” către Gigi Becali şi FCSB la petrecerea Stelei din 1986: „Se laudă cu al 27-lea titlu, nu e” 17:59 Jaqueline Cristian a ratat tabloul principal al turneului de la Roma! A fost învinsă în ultima rundă de calificări 17:41 FotoNora milionarului român care şi-a înşelat soţia 16 ani cu cea mai cunoscută amantă din România a apărut cu sânii la vedere! 17:28 „Voi discuta și cu alt club!” Dani Coman nu s-a înțeles încă cu CFR Cluj! Anunțul care îi dă fiori lui Neluțu Varga 17:23 VideoCamelia Bălţoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 7 mai 2024 17:18 FotoValentin Ceaușescu, apariție de senzație la petrecerea generației „Steaua 1986”. Cum a ajuns să arate la 76 de ani 17:09 FotoRivalele celebre ale Simonei Halep s-au întâlnit la Met Gala! Reacţia surprinzătoare a Mariei Sharapova: „Unde e Serena?” Vezi toate știrile