Meciul dintre U Cluj şi Poli Iaşi, întrerupt în minutul 54 de o furtună puternică! Terenul de pe Cluj Arena a fost inundat

De Alex Masgras
Publicat: 3.09.2023, 15:35

Meciul dintre U Cluj şi Poli Iaşi, întrerupt în minutul 54

U Cluj - Poli Iaşi / Captură Orange Sport

Meciul dintre U Cluj şi Poli Iaşi, întrerupt în minutul 54 de o furtună puternică! Primul meci al zilei a început pe Cluj Arena, dar imediat după pauză, o ploaie torenţială s-a abătut asupra oraşului Cluj-Napoca.

În primă fază, vântul a adus pe teren panourile publicitare, după care terenul a fost inundat în câteva minute de ploaia torenţială. Meciul s-a reluat timp de câteva minute, dar terenul impracticabil a făcut ca partida să fie întreruptă în minutul 54, iar cele două echipe să meargă la vestiare.

U Cluj şi Poli Iaşi au putut să dispute o singură repriză în condiţii normale. După pauză, jucătorii celor două echipe au ieşit pe o adevărată furtună. Panourile publicitare au fost împinse de vânt pe teren, iar jucătorii celor două echipe au fost nevoiţi să le ducă înapoi pe pista de atletism.

În tot acest timp, ploaia torenţială a inundat terenul de pe Cluj Arena. Chiar dacă era aproape imposibil de jucat, cele două echipe s-au chinuit timp de câteva minute, după reluarea jocului.

În cele din urmă, arbitrul Florin Flueran a decis întreruperea meciului în minutul 54. „Nu se mai poate juca aşa”, a spus arbitrul.

În cazul în care meciul nu se va relua în decurs de o oră din momentul în care a fost întrerupt, meciul dintre U Cluj şi Poli Iaşi se va relua luni, din momentul înc care partida a fost oprită.

Valentin Gheorghe a fost prezentat oficial la U Cluj

Valentin Gheorghe a fost prezentat oficial la U Cluj. Extrema în vârstă de 26 de ani şi-a decis viitorul după plecarea de la FCSB. Asaltat cu oferte, fotbalistul cotat la 550.000 de euro a semnat c u „Şepcile Roşii”.

Gheorghe l-a convins pe Gigi Becali să fie lăsat liber de contract, pentru a putea juca meci de meci la o echipă. Ajunsese rezervă la vicecampioana României şi acum e gata să îşi redreseze cariera la Cluj.

Valentin Gheorghe este noul jucător al FC Universitatea Cluj. Clubul nostru a ajuns la un acord cu fotbalistul cu peste 130 de prezențe în Superligă, fost component al Naționalei României la Jocurile Olimpice de la Tokyo (2021)”, se arată în comunicatul lui U Cluj!

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

22:15 Gigi Becali s-a dezlănţuit după meciul cu CFR Cluj: „Gâlcă să spună adevărul! Făceam schimbările din puşcărie” 22:00 FCSB – CFR Cluj 0-1! Otele, gol superb sub privirile lui Gigi Becali! Campioana primeşte trofeul! Sărbătoare pe Arena Naţională 21:54 VIDEOValentin Mihăilă a sărbătorit cu steagul României promovarea Parmei în Serie A. Sezon spectaculos pentru Mihăila şi Dennis Man 21:28 Un nou record de asistenţă pe Arena Naţională! Stadionul, umplut până la refuz la FCSB – CFR Cluj 21:12 Sorana Cîrstea – Marketa Vondrousova 7-6, 6-3. Sorana e în optimile de la Roma 21:10 LIVE VIDEOMK Dons – Crawley Town e ACUM, în AntenaPLAY. Crewe îşi aşteaptă adversara în barajul de promovare în League One 21:01 LIVE VIDEONorvegia – Cehia și SUA – Germania sunt ACUM, LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Dueluri spectaculoase la Campionatul Mondial de hochei 20:57 VideoGigi Becali, show total la Arena Naţională: „Petrescu e mizilic pentru mine. Să vină Lucescu. Vreau să jucăm cu Manchester City” 20:40 Marius Şumudică a dat cărţile pe faţă despre discuţia cu Dan Şucu: „Un telefon scurt, 30 de secunde! S-a terminat totul!” 20:30 FotoImagini unice cu Gigi Becali şi nepoata sa pe Arena Naţională. Gestul superb făcut de patronul de la FCSB Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire