Momente dramatice după retrogradarea Chindiei! Antrenorului de portari de la Chindia i s-a făcut rău. Popa, discurs dur: „Ne-am bătut joc de acest club”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 19.05.2023, 22:28

Daniel Popa, discurs dur după retrogradarea Chindiei

Hepta

Momente dramatice după retrogradarea Chindiei în Liga 2. Antrenorului de portari al dâmboviţenilor i s-a făcut rău şi a avut nevoie de intervenţia medicilor.

Chindia Târgovişte a retrogradat direct în Liga 2, după ce nu a reuşit să învingă pe FC Voluntari. Echipa lui Toni Petrea a remizat, scor 2-2, în timp ce FC Argeş a învins pe Petrolul la scor de neprezentare.

Momente dramatice după retrogradarea Chindiei

Antrenorul cu portarii de la Chindia, Dumitru Hotoboc, a avut probleme de sănătate, iar o ambulanţă a venit în zona vestiarelor, conform digisport.ro. Din fericire, Hotoboc şi-a revenit.

Daniel Popa, atacantul celor de la Chindia, a avut un discurs dur după ce echipa lui Toni Petrea a retrogradat.

„Noi ne-am bătut joc de acest club pentru că puteam să facem mai multe nu în meciul acesta, ci în meciurile anterioare. Pe mine mă înjură lumea, nu pe ceilalţi„, a spus Daniel Popa.

Chindia – FC Voluntari 2-2. Echipa lui Toni Petrea a retrogradat direct în Liga 2

Chindia şi-a inaugurat stadionul cu o contraperformanţă: echipa a retrogradat din Superligă şi va juca la anul în Liga 2.

Oaspeţii au condus cu 2-0 la pauză, prin două goluri marcate pe final de repriză. În minutul 42, la o degajare a portarului Mihai Popa, fundaşii Orozco şi Celea au gafat nepermis, iar mingea a juns la Nemec. Acesta a pătruns în careu şi a şutat în portarul Moldovan, dar Damaşcan a reluat în plasă mingea respinsă de goalkeeperul gazdelor. În minutul 45+2 Kevin Meleke a făcut 2-0 pentru Voluntari.

Chindia a revenit în joc prin Neguţ, care a redus din diferenţă în minutul 48, iar în minutul 75 gazele au egalat printr-un şut superb al lui Şerban.

Chindia a terminat pe locul 9, cu 23 de puncte, iar FC Voluntari este pe locul secund în play-out, cu 34 de puncte.

13:54 FotoAndrei Vlad, petrecere de pomină cu alcool şi săruturi pasionale la Mamaia! S-a „împărţit” între o blondă şi o brunetă 13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar 13:00 VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Eduard Ionescu şi Ioana Sîngeorzan joacă azi, live în AntenaPLAY 12:48 Max Verstappen a dat cărţile pe faţă despre oferta colosală de la Mercedes: „Dacă aş concura pentru locul 5, aş deveni morocănos” 12:45 Handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat adversara din semifinalele European League! Cu cine se vor duela în Turneul Final Four 12:03 Lionel Messi a cerut transferul unui star la Inter Miami! Oficialii echipei sunt gata să-i facă pe plac 11:57 „O echipă ca oricare alta!” Dovada lui Florin Talpan că FCSB nu este continuatoarea Stelei: „Lucrurile sunt foarte clare” 11:35 Foto„Îmi place să gătesc!” Nadia Comăneci a dezvăluit ce nu lipsește niciodată de pe masa ei de Paște. Rețeta cu care dă lovitura 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă Vezi toate știrile