Ladislau Boloni și-a distrus jucătorii după o nouă înfrângere umilitoare la Metz: „Amatori!”

Alex Ioniță Publicat: 30 martie 2024, 22:01

Ladislau Boloni și-a distrus jucătorii după o nouă înfrângere umilitoare la Metz: Amatori!”

Ladislau Boloni / Profimedia

Ladislau Boloni și-a distrus jucătorii după o nouă înfrângere umilitoare la Metz. Tehnicianul român nu s-a ferit de cuvinte și a „luat foc” la conferința de presă, după ultimul duel din Ligue 1.

Echipa românului a pierdut partida cu AS Monaco cu scorul de 2-5. A fost al 2-lea eșec la rând, în Ligue 1, pentru Metz, după ce a pierdut și duelul cu Reims, scor 1-2, în etapa precedentă.

La această partidă, Monaco a reușit să marcheze de 3 ori în doar 16 minute, iar soarta meciului a fost astfel, rezolvată, în prima parte a meciului.

Ladislau Boloni și-a acuzat jucătorii și i-a numit „amatori”, pentru modul în care au tratat partida cu echipa din principat.

„Rezultatul? Nu știu exact ce să spun. Am pierdut meciul în primele minute, ar fi trebuit să conducem cu 2-0! Am avut multe ocazii, un Metz curajos, dar după, a fost o lipsă de responsabilitate în apărare, o lipsă de curaj, de comunicare! Amatori!

Sigur, AS Monaco a fost o echipă mult mai puternică, mult mai rapidă, asta este sigur! Au știut cum să profite de aceste avantaje și să câștige meciul în doar 15 minute. În a doua repriză am arătat mai bine, am marcat de 2 goluri. Mai apoi în capul cuiva a fost confuzie, și a fost 2-5! Nu poți face așa ceva!”, a spus Ladislau Boloni, citat de madeinfoot.ouest-france.fr.

Ce salariu are Ladislau Boloni la Metz

Jurnaliștii din Franța au aflat ce salariu are Ladislau Boloni la Metz. Tehnicianul român câștigă o sumă mare la formația din Ligue 1.

Totodată, francezii au realizat și un top al celor mai bine plătiți tehnicieni, iar românul se poate lăuda cu o poziție în acest clasament.

Potrivit informațiilor oferite de publicația franceză L’Equipe, salariile tuturor antrenorilor din Ligue 1 au fost dezvăluite.

În dreptul lui Ladislau Boloni apare cifra de 70.000 de euro pe lună, acest lucru punându-l pe poziția a 10-a, în topul celor mai bine plătiți tehnicieni din campionatul Franței.

Prima poziție este ocupată, în mod categoric, de Luis Enrique, antrenorul celor de la PSG. Acesta încasează, pe lună, suma de 923.500 de euro.

18. Carles Martinez Novell (FC Toulouse) – 20.000

16:51 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 1 mai 16:48 VideoImnul României a răsunat după victoria istorică în faţa Ungariei! Imagini superbe cu „tricolorii” la Bolzano 16:25 Toni Petrea a transmis un avertisment, după ce FCSB a luat prima oară titlul după o pauză de 9 ani: „Sper să nu fie un accident” 16:17 „A fost un meci plin de emoţii pentru noi în faţa Ungariei”. Peter Balasz, prima reacţie după victoria uriaşă a României 15:12 Judd Trump, eliminat de la Campionatul Mondial de snooker! Jak Jones, victoria carierei 14:51 Bogdan Lobonţ, criticat de Robert Niţă: „Dacă eram Oaidă, îi ziceam `Ia, mă, tricoul și joacă tu!`” 14:07 Red Bull pierde „creierul” echipei, care e la un pas să semneze cu Ferrari! Plecare de ultim moment anunţată 13:57 Veste uriaşă pentru Gică Hagi! Proiect de 75 de milioane de euro la Constanţa: „De când aşteptam asta” 13:16 Brazilia îl omagiază pe Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea fostului mare campion 13:14 Răzvan Lucescu, cerut la Rapid în locul lui Bogdan Lobonţ: „L-aş alege şi în locul lui Mircea Lucescu!” Vezi toate știrile