Ce notă a primit Dennis Man, după golul marcat în Cremonese – Parma 1-2. Românul a fost decisiv

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 2.10.2023, 8:32

Ascoli - Parma, 17:15, LIVE VIDEO în AntenaPLAY

Dennis Man, gata să înscrie un nou gol în Serie B / Profimedia

Ce notă a primit Dennis Man, după golul marcat în Cremonese – Parma 1-2, meci ce a fost exclusiv în AntenaPLAY. Românul a fost decisiv şi a marcat golul victorie echipei lui Fabio Pecchia.

Dennis Man a fost titular în Cremonese – Parma şi nu a dezamăgit. Pe lângă golul marcat, Man a avut o evoluţie foarte bună.

Ce notă a primit Dennis Man, după golul marcat în Cremonese – Parma 1-2

Dennis Man a fost jucătorul de la Parma care a primit cea mai mare notă. Internaţionalul român a primit nota 7,4 din partea celor de la Sofascore. Dennis Man a început ca titular duelul dintre Cremonese și Parma. Internaționalul român a ieșit la rampă încă din minutul 4, atunci când a pasat decisiv la reușita lui Sohm, reușită care însă a fost anulată pe motiv de offsaid.

Ulterior, Parma a deschis scorul în minutul 54, prin Hernani, cel care a marcat din pasa lui Bonny. În minutul 64, Cremonese a reușit să egaleze, prin Castagnetti, însă la doar două minute distanță, a punctat și Dennis Man.

Sohm i-a pasat perfect internaționalului român, care a rămas singur cu portarul. Man a trimis balonul peste goalkeeper-ul lui Cremonese și a înscris.

Golul din deplasarea de la Cremonese este cel de-al doilea reușit de Man, în ultimele patru runde. Internaționalul român a mai punctat și în victoria cu 5-0 a Parmei, în fața celor de la Catanzaro.

Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a început ca rezervă duelul de pe terenul lui Cremonese, însă a fost trimis în teren de Fabio Pecchia în minutul 78, în locul lui Benedyczak.

Vezi video cu golul marcat de Man în Cremonese – Parma 1-2

Dennis Man, lăudat în presa din Italia după ultimele meciuri la Parma

Dennis Man a fost lăudat în presa din Italia, după ultimele meciuri de la Parma. Un fost jucător al formaţiei din Serie B, Pasquale Schiattarella, a avut doar cuvinte de laudă la adresa internaţionalului român, despre care susţine că poate înclina balanţa decisiv în timpul unei partide.

Fostul jucător al Parmei a analizat parcursul echipei, din acest start de sezon. Schiattarella a declarat că trupa românilor Man şi Mihăilă este una dintre favoritele la promovarea în Serie A, din această stagiune, alături de Bari, formaţie la care evoluează Malcom Edjouma.

Schiattarella l-a mai remarcat pe Dennis Man, despre care susţine că este un jucător care poate decide un meci, înclinând balanţa în favoarea echipei sale.

„Cred că cele două echipe vor fi protagoniste în acest sezon. Bari va conta pe forță și nu poate fi subestimată. Man este jucătorul care poate înclina balanța în favoarea Parmei. De la Bari, aș spune că acel jucător este Acampora”, a declarat fostul jucător al Parmei, conform parmalive.com.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

23:28 Andrei Ivan ştie unde a pierdut Universitatea Craiova locul 2: „Asta ne-a costat”! Ce a spus despre un posibil transfer 23:10 VideoSporting a primit trofeul Ligii Portugal LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total la festivitatea de premiere de pe Jose Alvalade 22:48 VideoValentin Mihăilă, surprins alături de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova – Sepsi! Imagini de senzație de pe „Ion Oblemenco” 22:43 CFR Cluj – Farul 5-1 şi Universitatea Craiova – Sepsi 3-2! Ardelenii sunt vicecampionii României şi merg în Conference League! 21:50 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză 21:47 Răzvan Lucescu, pe o listă cu nume uriaşe înainte de „finala” pentru titlu! Antrenorul român, lângă Jose Mourinho şi Tomas Tuchel 21:16 VIDEOMax Verstappen i-a egalat recordul lui Ayrton Senna! Olandezul are 8 pole position-uri la rând, după calificările de la Imola 21:05 VideoGeorge Coman e românul stabilit de 25 de ani în Italia care se ocupă de comunicarea între piloţi şi echipele de Formula 1! 20:40 „Șansele sunt minime!” Florin Talpan nu crede că CSA Steaua va avea drept de promovare în Liga 1! Atac total la adresa conducerii 20:29 Adrian Mititelu s-a decis, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a! Ce se va întâmpla cu echipa Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta