Tragedie în Turcia! Un suporter a făcut infarct după Galatasaray – Fenerbahce 1-2: „S-a prăbuşit la pământ! Nu a suportat această emoţie!”

Publicat: 22.11.2021, 17:42

Fenerbahce fani

Un suporter a făcut infarct după Galatasaray - Fenerbahce 1-2

Un suporter a făcut infarct după Galatasaray – Fenerbahce 1-2

Condusă rapid cu 1-0 la Galatasaray, Fenerbahce a egalat în minutul 31 datorită lui Mesut Ozil. Dar deznodământul a venit în ultimele secunde ale meciului, în minutul 90+4, cu golul mijlocaşului portughez de la Fenerbahce, Miguel Crespo.

Ahmet Uysal, în vârstă de 60 de ani, se afla în cafeneua condusă de nepotul său din Alasehir (vest), oraş la aproximativ 100 de kilometri de Izmir. Potrivit DHA, bărbatul de 60 de ani, „fanatic al lui Fenerbahce”, a exultat în timpul celui de-al doilea gol al echipei sale înainte de a se prăbuşi. Dus la spital, suporterul a murit în ciuda intervenţiei medicilor, potrivit news.ro.

„Când Fenerbahce, pe care l-a iubit atât de mult, a marcat în timpul prelungirilor, unchiul meu s-a prăbuşit la pământ. Nu a suportat această emoţie”, a spus nepotul său, Ercan Uysal, conform presei din Turcia.

Fenerbahce, care nu a mai câştigat niciun meci din prima ligă din 3 octombrie, se află acum pe locul cinci în clasament, cu 23 de puncte în 13 meciuri, la şapte puncte în spatele liderului Trabzonspor.

Olimpiu Moruţan, assist de vis în Galatasaray – Fenerbahce. Adversarii nu au înţeles nimic

Olimpiu Moruţan a demonstrat încă o dată că este într-o formă incredibilă la Galatasaray. Mijlocaşul nostru a oferit un assist superb la primul gol marcat de Cim Bom, în marele derby cu Fenerbahce.

În minutul 16, Moruţan a primit un balon pe contraatac şi l-a găsit perfect pe Akturkoglu, după o pasă printre trei adversari. Acesta a înscris cu un şut plasat şi a deschis scorul.

Jucătorul cotat la 5 milioane de euro a ajuns astfel la două pase decisive de la venirea la Galatasaray. De altfel, el a marcat şi trei goluri pentru echipa lui Fatih Terim.

11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:50 LIVE VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Elena Zaharia joacă ACUM, în AntenaPLAY 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă 10:40 „Dacă mi-ar da 35.000 de euro, tot aş zice nu!” Fostul campion cu FCSB îl refuză categoric pe Gigi Becali 10:19 Marius Lăcătuş, semnal de alarmă pentru CSA Steaua! Mesaj categoric despre situaţia echipei: „Fanii vor fi alături de FCSB!” 10:02 Marius Şumudică, anunţ despre gafa de proporţii făcută de Ianis Hagi înainte de EURO 2024: „Nu ştiu de cine a fost sfătuit” 9:55 Finală de vis la turneul de la Madrid! Iga Swiatek şi Aryna Sabalenka se vor lupta pentru trofeu 9:43 „Vor dispărea în mediocritate şi Max Verstappen va pleca!” Fratele lui Michael Schumacher anunţă dezastrul la Red Bull 9:36 Afacerea de lux cu care Ionuţ Chirilă a dat lovitura! Cristi Borcea i-a devenit client: „Vând foarte scump!” 9:09 „Ar fi putut juca la Bayern, cu Real Madrid!” Fanii îl cer pe Radu Drăguşin titular, după ce a fost din nou „uitat” pe bancă Vezi toate știrile