Liang Jingkun a câştigat WTT Champions Incheon 2024! Victorie în cinci seturi cu Hugo Calderano

De Dan Roșu
Publicat: 31.03.2024, 12:45

Liang Jingkun / Profimedia

Liang Jingkun a câştigat WTT Champions Incheon 2024, după ce l-a învins în cinci seturi pe Hugo Calderano. Cei doi s-au întâlnit în finala WTT Champions Incheon 2024, exclusiv în AntenPLAY.

Calderano este marea surpriză a turneului din Coreea de Sud. Brazilianul a trecut în semifinale, cu 4-2, de Fan Zhendong, favoritul numărul 1 la câştigarea trofeului. El a reuşit astfel victoria cu numărul 300 în carieră.

ABONAŢII ANTENAPLAY POT VEDEA AICI LIVE VIDEO FINALA WTT CHAMPIONS INCHEON 2024

Update 12:45: Liang Jingkun a câştigat WTT Champions Icheon 2024, după ce l-a învins în finală pe Hugo Calderano 4-1 (11-6, 6-11, 11-8, 11-7, 11-5).

Update 12:00: A început meciul dintre Hugo Calderano şi Liang Jingkun.

Pentru a ajunge, în finala de la Incheon, Hugo a mai trecut de Shunsuke Togami (3-2), Alexis Lebrun (3-1) şi de Felix Lebrun (3-0). Pentru brazilian, aceasta va fi prima finală de WTT Champions.

De partea cealaltă, numărul 3 mondial a atins ultimul act din Coreea de Sud, după ce a trecut de Anton Kallberg (3-2), Darko Jorgic (3-1), Simon Gauzy (3-2) şi de legendarul Ma Long (4-3).

La Incheon, România a avut două reprezentante pe tabloul feminin. Eliza Samara a fost eliminată în optimi de Wang Yidi, în timp ce Bernadette Szocs a pierdut în sferturi contra lui Chen Meng.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport in AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Fomula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Porsche Supercup, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

23:44

Echipa lui George Puşcaş, Bari, rămâne în Serie B! Victorie clară în returul barajului cu Ternana

23:33

LIVE VIDEOSuedia – Finlanda și SUA – Cehia se joacă ACUM în AntenaPLAY! Rezultatele din sferturile Campionatului Mondial de hochei

23:16

„Mai mult decât frați!” Hristo Stoichkov, mesaj fabulos despre relația cu Gică Hagi și Gică Popescu!

23:15

Mihai Rotaru a realizat prima mutare pentru noul sezon: „A semnat pe 3 ani. Mai avea două oferte din România”

22:41

Andrei Cordea a marcat în poarta lui Al Hilal! Fostul jucător al lui Gigi Becali e în formă maximă în Arabia Saudită

22:34

„Miculescu e cel mai bun!” Mihai Stoica nu a stat pe gânduri după ce Gigi Becali l-a transferat pe Daniel Popa la FCSB!

1 FotoMeseriile pe care le au cei doi băieţi ai lui Florin Răducioiu: „Nu trebuie să le fie ruşine! Aş fi vrut să facă mai mult!”s 2 VIDEOMax Verstappen, pole position la Marele Premiu de Formula 1 de la Imola! Cursa e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY (duminică, 15:45)s 3 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY!s 4 FotoPe cine poate întâlni Corvinul Hunedoara în preliminariile Europa League! Un posibil adversar a „spulberat” FCSB!s 5 VIDEOIsack Hadjar a câștigat Cursa de Formula 2 de la Imola! Performanță de senzație pentru pilotul de la Campos Racings 6 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAYs