Închide meniul

România – Danemarca 28-35. Eșec pentru tricolore în preliminariile Campionatului European. Câte goluri a înscris Cristina Neagu

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 martie 2022, 20:10

Comentarii
România – Danemarca 28-35. Eșec pentru tricolore în preliminariile Campionatului European. Câte goluri a înscris Cristina Neagu

Profimediaimages

Principalele marcatoare ale partidei au fost Pintea 6 goluri, Harabagiu 6, pentru România, respectiv Friis 10, pentru Danemarca. Cristina Neagu a marcat 3 goluri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România – Danemarca 28-35

Tot miercuri se va juca şi cealaltă partidă a etapei din grupa 2, între Insulele Feroe şi Austria.

Anterior, în octombrie 2021, tricolorele au învins Insulele Feroe, cu 26-19, şi au remizat cu Austria, 33-33, astfel că au 3 puncte (locul 2). Lider neînvins este Danemarca, cu 6 puncte, anunță news.ro.

Etapa a IV-a programează pentru România returul cu danezele, în 5 martie, iar ultimele două meciuri vor fi cu Insulele Feroe şi Austria, în 20 aprilie, respectiv 23 aprilie.

Conflictul armat din Ucraina a determinat EHF să ia măsuri drastice privind participarea echipelor naţionale ale Rusiei şi Belarus în preliminarii, astfel că, până la noi comunicări din partea forului european, acestea nu vor juca. Rusia şi Belarus au meciuri programate în grupele lor în luna aprilie.

Reclamă
Reclamă

Primele două clasate în grupă se vor califica la turneul final, care va fi găzduit de Slovenia, Macedonia de Nord şi Muntenegru, între 4 şi 20 noiembrie 2022.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:09
Florin Tănase, mesaj indirect pentru Gigi Becali după eșecul cu Bologna: “Când nu joci cu aceeași echipă..”
23:07
LIVE TEXTUniversitatea Craiova – Noah 1-0. Oltenii caută primele puncte în Conference League
22:45
Echipa învinsă de FCSB a produs surpriza serii în Liga Europa! Ce a făcut viitoarea adversară a roş-albaştrilor
22:30
Adrian Şut, reacţie surprinzătoare după FCSB – Bologna 1-2: “Dacă am juca aşa în campionat, am fi greu de oprit”
22:27
A avut loc marea împăcare dintre Denis Alibec și Peluza Nord! Ce s-a întâmplat după FCSB – Bologna 1-2
22:23
Daniel Bîrligea, convins că s-a produs o mare eroare de arbitraj în FCSB – Bologna: “N-a vrut nici să verifice”
1 Solicitare făcută UEFA pentru excluderea FCSB-ului din competiţii europene 2 Generalii i-au făcut preţul lui Gigi Becali pentru marca Steaua: 11,4 milioane de dolari! Ce a decis patronul FCSB 3 Oraşul din România unde Ion Țiriac pregăteşte o investiţie de sute de milioane de euro. Construcţia gigant pe care o plănuieşte 4 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 5 Ioan Varga a primit ofertă pentru clubul CFR Cluj! Decizia patronului a fost imediată: “Ne facem de râs” 6 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii
Citește și