Cum a reacționat Cristiano Ronaldo după ce a înscris patru goluri în Al Wehda – Al Nassr 0-4

Publicat: 9.02.2023, 23:18

Cristiano Ronaldo, într-un meci pentru Al-Nassr

Cristiano Rornaldo s-a dezlănţuit la arabi

Cristiano Ronaldo, într-un meci pentru Al-Nassr / Profimedia

Cum a reacționat Cristiano Ronaldo după ce a înscris patru goluri în Al Wehda – Al Nassr 0-4. Starul portughez s-a dezlănțuit în Arabia Saudită. Veteranul de 38 de ani le-a umplut adversarilor poarta de goluri.

Ronaldo s-a declarat încântat pentru primul „poker” reușit în Arabia Saudită, dar este mai fericit pentru faptul că echipa sa a bifat o victorie importantă în campionat.

„Mulțumesc pentru primire, echipa a jucat bine și a căutat victoria. Sunt foarte fericit pentru rezultat, dar și pentru faptul că am marcat 4 goluri. Sunt cu atât mai bucuros că am reușit să îmi ajut colegii”, a spus Cristiano Ronaldo, conform alyaum.com

Cristiano Ronaldo a adus victoria celor de la Al-Nassr, în meciul cu Al-Wehda, după ce a marcat patru goluri de senzație. Astfel, faimosul atacant portughez a atins o performanță „de pe altă planetă”, aceea de a marca cel puțin un hat-trick în fiecare dintre ultimii 14 ani (perioada 2010-2023).

Impresionant este și numărul total al hat-trick-urilor marcate de starul lusitan: 61.

Cum a reușit Cristiano Ronaldo cele patru goluri

În minutul 21, Abdulrahman Ghereeb i-a trimis o pasă fulminantă, lui „CR7”, în spatele fundașilor adverși, apoi starul celor de la Al-Nassr l-a executat pe portarul Abdulquddus Atiah cu un șut din unghi.

19 minute mai târziu, Ronaldo a marcat încă un gol, după o pasă filtrantă trimisă de Sami Al Najei.

În minutul 51, fostul jucător al lui Manchester United a majorat avantajul echipei, după ce a marcat un gol din penalty.

Fotbalistul lusitan, care a ajuns la vârsta de 38 de ani, a înscris și al patrulea gol, în minutul 61.

Cristiano Ronaldo a marcat golul 503 la nivel de ligi

În meciul cu Al-Wehda, „CR7” a marcat golul cu numărul 503 la nivel de ligi.

La ce echipe a marcat Cristiano Ronaldo cele 503 goluri:

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

9:08 Oleksandr Pielieshenko a murit pe frontul din Ucraina! Halterofilul participase la Jocurile Olimpice de la Rio 8:56 Arabii nu i-au dat nicio şansă lui Gigi Becali! Transferul anunţat. Jucătorul, surprins pe aeroport 8:32 „Nu e plăcut că toată lumea te înjură!” Alexandru Băluţă a reacţionat după ce a fost huiduit de tot stadionul la Craiova 8:17 Ce a putut spune Gigi Becali despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid. Declaraţii incredibile ale patronului de la FCSB 0:36 FotoKyren Wilson a câştigat Campionatul Mondial de snooker! L-a învins pe Jak Jones în finala de la Crucible 0:19 Marius Niculae a vorbit de un transfer „bombă” la Sporting Lisabona după ce „Leii” au luat titlul: „Sper să vină Ronaldo” 0:15 Gigi Becali, anunțul momentului despre revenirea lui Florin Tănase la FCSB! A spus totul după 0-2 cu Universitatea Craiova 0:00 Jucătorii făcuți praf de Gigi Becali după 0-2 cu Universitatea Craiova. Cine l-a impresionat: „O să fie fotbalist mare!” 6
23:58
Gigi Becali, „aroganţa” serii după înfrângerea cu Universitatea Craiova: „Aduceţi-ne antrenori, Gâlcă nu e de talia mea”