Închide meniul

Dat afară de Becali după 4 meciuri, visează să joace alături de Ronaldo la EURO: "Am ambiţia asta"

Antena Sport Publicat: 2 aprilie 2020, 14:35

Comentarii
Dat afară de Becali după 4 meciuri, visează să joace alături de Ronaldo la EURO: "Am ambiţia asta"

Gigi Becali l-a dat afară pe Artur Jorge după doar 4 meciuri

Jorge a jucat doar patru meciuri la FCSB în 2017, iar Becali a luat decizia de a renunțat la el. Acesta era împrumuat de la Sporting Braga, unde ulterior s-a întors și a fost din nou cedat la Vitoria Setubal.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Între timp, Jorge a devenit unul dintre cei mai buni fundași centrali din Portugalia și poate prinde lotul pentru Euro 2021.

"Am ambiţia de a reprezenta echipa naţională. Nu ştiu dacă va fi în 2021 şi nici dacă va fi la Campionatul European, dar îmi menţin acest obiectiv şi sper să reprezint într-o bună zi echipa naţională", a spus Artur Jorge, conform Telekom. 

Artur Jorge l-a dezamăgit pe Gigi Becali

Jorge a debutat într-o partidă cu Daco-Getica (fosta Juventus București) în Liga 1 și l-a dezamăgit crunt pe patronul roș-albaștrilor, Gigi Becali, dându-și un autogol după doar 12 secunde. Latifundiarul din Pipera nu a stat pe gânduri și a renunțat la el după alte patru meciuri în care a evoluat.

”Artur Jorge nu rămâne la echipă. Pa, la revedere! Ce şanse să îi dai? L-a băgat pe Planic şi a rămas în echipă, că e fotbalist. Dacă vine o minge simplă şi tu o dai afară în aut, n-ai spirit de observaţie. A făcut multe greşeli Artur Jorge şi mi-am dat seama că nu e de FCSB. Nu l-am adus eu”, declara Becali la vreamea respectivă, potrivit Telekom Sport.

Reclamă
Reclamă

Jorge a evoluat în 22 de meciuri în campionatul Portugaliei și a rămas un jucător de bază pentru Vitoria Setubal. Acum speră să fie remarcat de selecționerul Fernando Santos în vederea convocării în lotul pentru Euro 2021.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 6 FotoMirel Rădoi şi-a scos la vânzare maşina de lux. Cum arată bolidul pe care vrea 732.000 de euro
Citește și