Dennis Man, repriză de vis în tricoul Parmei. Atacantul român a reuşit două pase decisive în decurs de 15 minute!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 24.02.2023, 22:44

Reggina - Parma, LIVE VIDEO în AntenaPLAY

Dennis Man este anunţat titular în Reggina - Parma

Dennis Man şi Gianluigi Buffon / Profimediaimages

Dennis Man a avut o repriză de vis în tricoul Parmei. Atacantul în vârstă de 24 de ani a avut o evoluţie stelară în deplasarea cu Frosinone, din etapa a 26-a din Serie B.

Chiar dacă galben-albaştrii au jucat pe terenul liderului din liga a 2-a a Italiei, au avut un start perfect de meci. Parma a trecut în avantaj încă din minutul 6, când Vazquez a marcat din pasa lui Ansaldi.

Dennis Man, repriză de vis în tricoul Parmei

S-a făcut imediat remarcat şi Dennis Man. Românul a oferit două assist-uri în decurs de 15 minute. Mai întâi i-a oferit o pasă de gol lui Ansaldi, după care l-a servit perfect şi pe Zanimacchia.

Au fost primele pase decisive reuşite de Man în această ediţie de campionat. Fostul jucător de la FCSB mai avea patru goluri stagionale. Internaționalul român și-a revenit după accidentarea suferită la începutul lunii ianuarie şi pare a fi în formă maximă.

Adus în schimbul a 13 milioane de euro de la vicecampioana României, Dennis Man are o cotă de piaţă de 5 milioane de euro, potrivit transfermarkt.com.

Cele două pase decisive reuşite de atacant în Frosinone – Parma reprezintă o veste excelentă pentru Edi Iordănescu. Selecţionerul României se poate baza pe Man în startul noii campanii de calificare. România debutează în preliminariile EURO 2024 pe 25 martie. „Tricolorii” se vor duela cu Andorra, iar meciul va fi în exclusivitate pe Antena 1 și AntenaPLAY.

România luptă pentru calificarea la EURO 2024. Programul complet

România luptă, în direct la Antena 1 și pe AntenaPLAY, pentru calificarea la EURO 2024. Antena 1 va transmite 5 din cele 10 meciuri pe care naționala României le va juca. Inclusiv bătălia finală cu Elveția va fi în direct la Antena 1 și pe AntenaPLAY.

Andorra – România (sâmbătă 25 martie, ora 21:45, Antena 1)
România – Belarus (marți, 28 martie, ora 21:45)
Kosovo – România (vineri, 16 iunie, ora 21:45, Antena 1)
Elveția – România (19 iunie, ora 21:45)
România – Israel (sâmbătă, 9 septembrie, ora 21:45)
România – Kosovo (marți, 12 septembrie, ora 21:45, Antena 1)
Belarus – România (joi, 12 octombrie, ora 21:45, Antena 1)
România – Andorra (duminică, 15 octombrie, ora 21:45)
Israel – România (sâmbătă, 18 noiembrie, ora 21:45)
România – Elveția (marți, 21 noiembrie, ora 21:45, Antena 1)

Dennis Man a revenit pe teren după o lună de accidentare! Ce au scris italienii despre prestația românului

Dennis Man a revenit pe teren după o lună de accidentare! Internaționalul român a evoluat în meciul pierdut de echipa sa, scor 0-1, împotriva celor de la Ascoli.

Mijlocașul a fost rezervă, însă antrenorul a apelat la serviciile sale în repriza secundă, dat fiind scorul de pe tabelă. Dennis Man nu a reușit să întoarcă soarta meciului, însă italienii au avut cuvinte de laudă.

Meciul a fost unul echilibrat, însă oaspeții au reușit să dea lovitura prin Cedric Gondo, în minutul 62, din penalty. Imediat după acel moment, Dennis Man a fost introdus pe teren în speranța că lucrurile se vor îmbunătăți în planul ofensiv al celor de la Parma.

Italienii de la Tuttomercatoweb i-au oferit nota 6 românului și au avut cuvinte de laudă pentru prestația sa: „A adus vivacitate în atac, dar fără să afecteze rezultatul”, a notat presa din Italia.

Ce crezi că va face FCSB cu PAOK, după ce a învins-o pe Sepsi?

0:36 30 sept.

Atletico – Real Madrid 1-1! Echipa lui Simeone a obţinut un egal dramatic! Partida a fost întreruptă din cauza fanilor gazdelor

0:19 30 sept.

„Credeați că am uitat fotbalul?” Florin Tănase, reacţie fabuloasă după ce a marcat primul gol pentru FCSB de la revenire!

0:16 30 sept.

„Dă, bă, cu pumnul!” Gigi Becali l-a avertizat pe Ştefan Târnovanu după Sepsi – FCSB 0-1: „Să îi fie frică”

0:15 30 sept.

FC Porto – Arouca 4-0 şi Braga – Rio Ave 4-0 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal

0:06 30 sept.

Decizia lui Alex Băluţă după ce a fost criticat de Gigi Becali! Fotbalistul FCSB-ului a făcut dezvăluirea după victoria cu Sepsi

0:05 30 sept.

Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”

1 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 2 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 3 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 4 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s 5 FotoAdelina Chivu, dezvăluiri tulburătoare despre cea mai cumplită accidentare a lui Cristi Chivu: „Era într-o euforie că n-a murit”s 6 FotoLewis Hamilton şi-a ales favoritul dintre Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo: „La finalul zilei sunt fanul lui”s

Relațiile care trec de anul 2024 sunt construite să dureze întreaga viață, potrivit astrologilor

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 29 septembrie 2024. Acești nativi se confruntă cu probleme