Dennis Man s-a accidentat în „thriller-ul” Parma – Como 4-3, după ce a reuşit un assist! Ce a spus antrenorul italienilor despre problema atacantului român

De Cosmin Cioboată
Publicat: 6.04.2022, 19:53

Dennis Man este atacantul Parmei

Dennis Man s-a accidentat în meciul Parma - Como 4-3

Dennis Man a ieșit accidentat în meciul spectaculos dintre Parma și Como, scor 4-3, din etapa a 33-a din Serie B. Atacantul român a reușit un assist la primul gol al Parmei, iar în repriza secundă a acuzat probleme medicale și a fost înlocuit.

Dennis Man a strălucit în duelul dintre Parma și Como, din liga a doua italiană. Internaționalul român a pasat decisiv la primul gol al partidei, marcat de Franco Vazquez în minutul 31.

Dennis Man s-a accidentat în meciul Parma – Como 4-3, după ce a reușit un assist! Ce a spus antrenorul românului

Totuși, meciul nu s-a terminat cu bine pentru Man. Atacantul de 23 de ani a părăsit terenul accidentat în minutul 68, imediat după golul al doilea înscris de Como.

La finalul partidei, Giuseppe Iachini, antrenorul Parmei, a asigurat că nu este vorba despre o accidentare gravă.

„Man s-a întors de la echipa națională, unde a acuzat febră. A revenit, a jucat cu Cosenza, iar acum nu cred că este vorba de o accidentare gravă.”, a declarat Giuseppe Iachini, potrivit Parma Live.

Dennis Man i-a impresionat pe italieni cu prestația din meciul de astăzi. Un assist, 55 de atingeri, 4 pase-cheie și 3 driblinguri sunt cifrele românului din duelul cu Como.

„Magia lui Dennis! Man driblează câțiva adversari și îi pasează lui Bernabe care șutează la poartă.”, a scris Parma, pe contul de twitter.

Dennis Man a revenit recent de la naționala României. Fostul atacant de la FCSB a jucat numai în meciul cu Israel, scor 2-2, în care a reușit un gol și un assist. În prima partidă, cu Grecia, Man a fost răcit și n-a fost inclus în lot de Edi Iordănescu.

Parma – Como 4-3. Meci fabulos în Italia, cu Man titular

Como a întors scorul în numai 7 minute, în repriza secundă. Gliozzi a reușit „dubla” în minutele 61, respectiv 68. Imediat după golul al doilea, Dennis Man a fost înlocuit cu Oosterwolde, de antrenorul Giuseppe Iachini.

Fără atacantul român pe teren, Parma a reuşit să mai înscrie de 3 ori până la finalul partidei. Bernabe şi-a trecut şi el în cont „dubla” în minutele 77, respectiv 81, iar Tutino a dus scorul la 4-2 în minutul 85.

Como a încercat să revină din nou pe tabelă și a punctat în minutul 90, dar meciul s-a încheiat cu victoria Parmei.

În urma succesului de astăzi, Parma a urcat pe locul 10 în Serie B, la 7 puncte în spatele locurilor care duc la barajul de promovare.

În actualul sezon, Dennis Man a reușit trei goluri și două assist-uri pentru Parma.

19:40 LIVE VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Dragoman – Batra e ACUM, în AntenaPLAY 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri 18:36 CSM Bucureşti, OUT din Liga Campionilor. A ratat calificarea în Final Four după ce a pierdut şi returul cu Metz 18:33 „Să nu se repete!” Gigi Corsicanu, semnal de alarmă pentru șefii de la Rapid! Motivul pentru care fanii nu fac deplasarea la Cluj 18:02 FotoRaluca Zenga arată răvăşitor la 42 de ani. Imagini provocatoare cu fosta soţie a lui Walter Zenga 17:56 „I-ar fi făcut rău! Nu a gândit ca un părinte!” Adevăratul motiv pentru care Gică Hagi nu l-a transferat pe Ianis la Farul 17:35 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a obținut pole-position-ul, live în AntenaPLAY 17:05 LIVE VIDEOSporting – Portimonense e acum LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Boavista – Gil Vicente 1-1 17:04 Antrenorul care a fost ofertat de Dan Șucu și Victor Angelescu! Variantă surpriză pentru Rapid: „Am primit semnale” 16:48 Ce se întâmplă cu Florinel Coman, după accidentarea suferită! Elias Charalambous a făcut anunțul: „Nu vrem asta!” Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi