George Puşcaş a marcat din nou în Italia! A înscris în Pisa – Cremonese 3-0 şi a sărbătorit alături de fani urcarea pe primul loc în Serie B

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 13.03.2022, 19:52

George Puscaş

George Puscaş, în extaz după golul marcat în Pisa - Cremonese 3-0

Profimediaimages

Puşcaş, care a intrat pe teren în minutul 65, a marcat în minutul 89. Celelalte goluri au fost înscrise de Torregrossa, în minutele 9 (penalty) şi 51. În minutul 42, Zanimacchia de la Cremonese a ratat o lovitură de departajare. Celălalt român de la Pisa, Marius Marin, a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 34.

George Puşcaş, gol în Pisa – Cremonese 3-0

La finalul partidei, românii de la Pisa au făcut show în faţa peluzei umplută până la refuz. Fanii au cântat, au aprins torţe şi au fluturat steaguri imense.

Pisa este lider în clasament, cu 55 de puncte, în timp ce Cremonese este pe trei, cu 53 de puncte. Poziţia a doua este ocupată de Lecce, care are 54 de puncte.

George Puşcaş este împrumutat de la Reading şi poate juca, sezonul viitor, în Serie A. Italienii au opţiunea de a-l cumpăra cu 5 milioane de euro, la vară, dacă obţin promovarea. Puşcaş a mai jucat în trecut pentru italienii de la Inter, Bari, Benevento, Novara şi Palermo.

Atacantul român are o cotă de piaţă de 2.5 milioane de euro, potrivit Transfermark, de două ori mai puţin decât avea în 2019.

George Puşcaş, pasă de gol în Pordenone – Pisa 0-1

Atacantul român a fost decisiv în Pordenone – Pisa 0-1, unde a oferit pasa de gol la reușita de trei puncte a oaspeților. George Pușcaș i-a pasat lui Ernesto Torregrossa, în minutul 26. Reușita atacantului a decis confruntarea, iar Pisa a urcat pe podium în Serie B, cu 52 de puncte.

În urma prestației sale, italienii de la tuttomercatoweb.com i-au oferit nota 6.5, aceasta fiind una dintre cele mai mari din echipă. Marius Marin, coechipierul său, a primit nota 6.

21:29 Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri 21:00 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY 20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi