La Liga s-a reluat. Sevilla – Betis 2-0. Programul complet al primei etape din Spania care se joacă pe timpul pandemiei!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 12.06.2020, 5:13

Sevilla Betis

Profimediaimages

Sevilla a câştigat cu 2-0 meciul cu rivala Betis

Ocampos a luat bara la ţintă, în minutul 10, dar a reuşit să deschidă scorul abia după pauză. Gazdele au primit un penalty, în minutul 54, iar argentinianul a marcat de la punctul cu var. Ocampos a contribuit şi la golul de 2-0. A deviat mingea cu călcâiul, iar Fernando Reges l-a învins pe Robles.

Sevilla a învins-o pe Betis şi e pe podium în La Liga

Brazilianul a stabilit rezultatul final şi a fost unul dintre marii remarcaţi. A trimis 30 de pase în timpul meciului şi nu a greşit niciuna. Este singurul jucător care a reuşit această performanţă pentru Sevilla în acest sezon.

Am muncit din greu pentru a obţine cele trei puncte. A fost dificil pentru mine să trec peste o accidentare, dar sunt fericit că am putut juca 90 de minute şi că am contribuit la victorie. Sperăm să îi învingem pe toţi şi să rămânem pe poziţia actuală„, a declarat Fernando Reges la finalul partidei.

Starurile Barcelonei revin sâmbătă pe teren. Catalanii se pot distanţa, cel puţin pentru o zi, la patru puncte de Real Madrid. Galacticii au duel, duminică, cu Eibar.

Real Sociedad – Osasuna, duminică, 23:00

9:25 Anghel Iordănescu împlinește 74 de ani. Mesaj plin de emoție primit de la Edi Iordănescu: „Tată și cel mai bun prieten!” 9:17 „Nu mai vorbiți că sunt dinamovist” Mircea Rednic a răbufnit după a primit o întrebare legată de Dinamo! 8:53 Reacția presei din Ungaria după scandalul xenofob de la Farul – Sepsi 1-4! Ce s-a scris despre scandări 8:42 Florin Manea, anunț ferm despre viitorul lui Radu Drăgușin: „Dacă va fi în continuare rezervă, nu va rămâne la Tottenham!” 8:21 „M-am simțit teribil!” Max Verstappen a avut probleme în calificările cursei de sprint a Marelui Premiu de la Miami! 8:14 Primul transfer de titlu pe care îl face Dan Petrescu la CFR Cluj! Atacantul a refuzat-o pe FCSB și este într-o formă de senzație 0:15 VIDEOMax Verstappen, pole position în cursa de sprint a Marelui Premiu de la Miami (Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY, de la ora 19:00) 3
23:57
Mihai Stoica a anunţat o schimbare majoră la FCSB: „Poate chiar se va ajunge să se voteze!”
3
22:55
„Penibil!” Oficialii de la Sepsi au ieșit la atac după 4-1 cu Farul! Mesaj dur despre scandările xenofobe
3
22:45
„Nu le-am dat nicio șansă” Reacții categotice din tabăra lui Sepsi după 4-1 cu Farul! Ce s-a spus despre performanța de la Ovidiu