Real Madrid – Barcelona 0-3 | Nebunie în El Clasico! Madrilenii au lovit de 5 ori bara în Texas

De Alex Masgras
Publicat: 30.07.2023, 9:14

Real Madrid - Barcelona 0-3 | Nebunie în El Clasico

Au fost momente tensionate în amicalul dintre Real Madrid şi Barcelona din Statele Unite / Profimedia

Real Madrid – Barcelona 0-3 | Nebunie în El Clasico! Catalanii au câştigat „amicalul” de la Dallas la scor de neprezentare, în faţa a peste 80.000 de spectatori pe AT&T Stadium din Arlington, Texas, stadionul pe care evoluează formaţia de fotbal american, Dallas Cowboys.

Partida amicală a fost câştigată de echipa lui Xavi cu 3-0, la capătul unei partide în care jucătorii lui Carlo Ancelotti au lovit bara de de cinci ori. Cel mai ghinionist jucător al madrilenilor a fost Vinicius, care a trimis de trei ori în bară.

După doar un sfert de oră, Ousmane Dembele a deschis scorul cu un şut la colţul lung, după o pasă foarte bună a lui Pedri. Cinci minute mai târziu, Real Madrid a avut şansa de a restabili egalitatea, dar Vinicius a trimis direct în transversală lovitura de la 11 metri.

Celelalte două goluri ale catalanilor au venit pe final de partidă. În minutul 85 a marcat Fermin Marin, tânărul de 20 de ani al catalanilor, care a înscris cu un şut superb, din afara careului. Golul al treilea a venit în minutele de prelungiri şi a fost marcat de Ferran Torres.

Dacă Barcelona a fost echipa care a marcat, Real Madrid a fost formaţia ghinionistă în meciul din Texas. Oamenii lui Carlo Ancelotti au trimis balonul în bară de cinci ori.

Rezumatul partidei dintre Real Madrid şi Barcelona din Statele Unite

Real Madrid a lovit bara de cinci ori în amicalul cu Barcelona din Statele Unite. Vinicius, cel mai ghinionist jucător al madrilenilor

Cel mai ghinionist a fost Vinicius, cel care a lovit stâlpul porţii lui Ter Stegen de trei ori. Printre ghinionişti s-au numărat şi Aurelien Tchouameni, care a trimis o rachetă în transversală, dar şi Jude Bellingham, noua achiziţie a madrilenilor, care a trimis cu capul în bară o minge revenită din stâlpul porţii lui Ter Stegen după şutul lui Vinicius.

Partida din Texas nu a fost lipsită de momente tensionate, chiar dacă a fost vorba de un meci amical. În minutul 40, Frenkie De Jong a avut o intrare dură asupra lui Eder Militao, ceea ce a dus la formarea unui meleu.

Barcelona va mai disputa un meci amical în Statele Unite ale Americii, pe 2 august, contra celor de la AC Milan. Partida va avea loc pe Allegiant Stadium din Las Vegas. De partea cealaltă, Real Madrid va juca pe 3 august contra celor de la Juventus pe Camping World Stadium din Orlando.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

22:37 VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG 22:33 Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!” 22:11 „Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu 22:00 Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe 21:49 Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!” 21:28 BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului 21:19 VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV 21:06 „Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată 20:48 Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB 20:15 FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta