Chindia – FCSB 0-1 | Prima reacţie a lui Constantin Budescu după golul marcat în minutul 90+7: „Sunt obişnuit cu presiunea! Nu mă simt rău deloc!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 1.10.2021, 23:30

Constantin Budescu, show la antrenamentul lui FCSB

Prima reacție de la FC Voluntari după ce s-a spus că l-ar fi transferat pe Constantin Budescu

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Prima reacţie a lui Constantin Budescu după golul marcat în minutul 90+7

Chiar dacă FCSB a jucat în superioritate numerică încă din minutul 8, echipa lui Edi Iordănescu a câştigat la ultima fază a meciului. Constantin Budescu a marcat primul gol după revenirea la gruparea din Capitală şi a transmis un mesaj categoric: el şi coechipăierii săi sunt cu gândul la titlu şi la grupele unei competiţii europene.

„Mereu am jucat bine aici, din păcate pentru alte echipe. Ne bucurăm pentru cele trei puncte. Sunt obişnuit cu presiunea. A fost un meci greu, iar după eliminare ne-a fost mai greu. Am avut ocazii. Ăsta e fotbalul. E foarte mare bucuria. Este un sentiment mult mai plăcut când marchezi în ultimul minut.

De mâine trebuie să revenim. Nu mă simt rău deloc. Depinde de meci, de echipă. Antrenorul decide cine joacă şi cine nu. Avem un singur obiectiv şi trebuie să facem o echipă puternică care să ajungă în grupele Europa”, a spus Constantin Budescu la finalul meciului.

Chindia – FCSB 0-1 | Dramatism total la Ploieşti! Constantin Budescu, primul gol după revenire

Chindia Târgovişte – FCSB, capul de afiş al zilei din Liga 1, s-a încheiat cu victoria roş-albaştrilor, scor 1-0. FCSB a câştigat la ultima fază meciul.

În prima repriză, ambele echipe au lovit bara, iar gazdele au rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Milan Kocic.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe locul secund în Liga 1, cu 21 de puncte, şi a ajuns la a patra victorie consecutivă. De partea cealaltă, Chindia rămâne pe locul 10, cu 13 puncte obţinute în 11 etape.

Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:45 Chelsea va încasa un bonus de pe urma transferului lui Eden Hazard la Real Madrid din 2019! Motivul este uluitor 19:42 Simona Halep, prima reacţie după ce s-a retras de la Trophee Clarins! Mesaj scurt transmis de româncă, la ieşirea de pe teren 19:14 „S-a întors ghinionul pentru ea!” Verdictul americanilor, după ce Simona Halep a fost forţată să se retragă de la Trophee Clarins 19:12 FotoA fost dat afară de Gigi Becali şi a ajuns campion în afara României! Ar putea să o întâlnească pe FCSB în Europa! 19:06 „Pe toți i-aș lua!” Un patron din Liga 1 vrea să aducă la echipă jucătorii dați afară de Adrian Mititelu, de la FCU Craiova 18:37 „Palmaresul care contează e la CSA!” Avocatul care a apărat-o pe FCSB în procesul cu Steaua s-a prăbușit emoțional 18:32 FotoVinicius l-a lovit în faţă pe Ianis Hagi! Reacţia imediată a starului brazilian, după incident Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu