Închide meniul

FCSB – CFR va fi condusă la centru de "prietenul" lui Gigi Becali! Ce spunea acesta acum două zile

Silviu Corneanu Publicat: 17 iulie 2020, 17:05 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:34

Comentarii
FCSB – CFR va fi condusă la centru de "prietenul" lui Gigi Becali! Ce spunea acesta acum două zile

Gigi Becali este finanţatorul FCSB

Este cunoscut faptul că în trecut, Gigi Becali a avut nenumărate atacuri la adresa lui Istvan Kovacs, considerând-ul pe acesta omul celor de la CFR. Ulterior, finanţatorul FCSB a revenit la sentimente mai bune faţă de centralul din Carei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Să arbitreze cine vrea. Normal, trebuie să arbitreze cel mai bun. Cel mai bun e Feșnic, de el îmi place cel mai mult dintre toți. După aia vine Kovacs, dar numai să nu facă vreo nebunie, dar nu prea mai face", spunea Becali înaintea meciului.

Kovacs va fi ajutat la cele două linii de către Vasile Marinescu și Ovidiu Artene. 

Meciul dintre FCSB şi CFR se va disputa sâmbătă, de la ora 21:00, şi va fi în format live text pe antenasport.ro.

Becali l-a făcut praf pe Istvan Kovacs în mai multe rânduri

Kovacs este unul dintre "clienţii" lui Becali. Acesta l-a făcut praf în mai multe rânduri. Arbirul din Carei a intrat în vizorul finanţatorului de la FCSB, în urmă cu 5 ani, după un FCSB – Târgu Mureş, iar ultima dată l-a criticat după deby-ul din toamnă cu Dinamo.

Reclamă
Reclamă

"A intrat mingea la Florin Tănase. Istvan Kovacs nu vrea el. E împotriva noastră. De ce credeți că a fluierat acolo? A mutat lovitura din careu la vreo 7 metri de linia de 16 metri.

Îți dai seama? A fost în careu, a anulat și golul și a mutat și lovitura din careu. Îți dai seama câte poate să facă Istvan Kovacs? El scoate mingea din poartă, asta face Kovacs", spunea Becali după Dinamo, 1-1, din toamna anului trecut.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:20 12 dec.
Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul”
0:05 12 dec.
Juri Cisotti: “A fost un meci nebun. Am demonstrat că suntem o echipă mare”
23:56
FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor
23:36
Mihai Toma, la primul gol european! Schimbare inspirată în FCSB – Feyenoord
23:35
Mogoş a plâns după înfrângerea Craiovei cu Praga: “Eu cred că toată echipa a dat totul”
23:06
Albion Rrahmani a venit cu tricoul Rapidului la interviu: “Un sentiment foarte frumos”
1 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 2 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 3 Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc 4 Suma incredibilă pentru care a acceptat, de fapt, Ronaldinho să joace la Iaşi 5 “Ești o rușine. Nu mă miră că Ronaldo te-a ignorat”. L-a făcut praf pe Carragher după atacul asupra lui Salah 6 VIDEO & FOTOScene ireale. Stadionul unei foste echipe campioane, în flăcări. Incendiul, provocat de trei minori
Citește și