Morais a anunțat că îi este dor de România și așteaptă să-și rezolve problemele cu actele pentru a reveni în țară.
"Autogolul de azi, din prelungiri, a fost un semn de la Dumnezeu că trebuie să plec de la Gaziantep. Deja după plecarea lui Marius Șumudică mă gândeam că e greu și pentru familia mea care e aici cu mine. Mai toate sunt închise și ne e dor de România.
Nu m-a dat nimeni afară, pur și simplu după meci m-am dus și le-am zis că nu mai vreau să continui la Gaziantep. Aștept să rezolv zilele astea totul și să mă întorc în România", a declarat Junior Morais pentru prosport.ro.
Junior Morais ar putea semna cu Astra
Fundașul stânga l-a lăudat pe Marius Șumudică, fostul său antrenor, și-a anunțat ca e dispus să revin la Astra.
"A fost o perioada frumoasă, la care a contribuit foarte mult Șumudică. El știa să ne motiveze, e un antrenor foarte bun, e un campion, ce să mai? Doar a câștigat cu Rizespor și din sufragerie.
Merită o echipă mare și eu sper să ajungă cât mai sus, pentru că mereu îi voi ține pumnii. Nu am nici o problemă cu antrenorul nou, că mă adaptez la oricine, dar nu mi-am mai dorit să stau cu familia plecat.
Am și o vârstă. Poate mai joc la vreo echipă aproape de casă, chiar la Astra, de ce nu?", a mai spus Morais.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Ce formație din Liga 1 ar putea da lovitura
- Morais are 34 de ani, fiind cotat la 400.000 de euro
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”































