Închide meniul

Oficial! LPF se adresează Guvernului României pentru a se relua Liga 1: "Vom veni cu o propunere de protocol"

Valentin Pîrcălabu Publicat: 24 aprilie 2020, 16:26

Comentarii
Oficial! LPF se adresează Guvernului României pentru a se relua Liga 1: "Vom veni cu o propunere de protocol"

LPF se va adresa Guvernului României

LPF pregătește în aceste zile o propunere de protocol pentru reluarea antrenamentelor și a jocurilor oficiale, propunere pe care conducerea Ligii o va înainta la începutul săptămânii viitoare autorităților guvernamentale, punând-o totodată și în dezbatere publică. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Am continuat dialogul cu domnul Ionuț Stroe, Ministrul Tineretului și Sportului, pentru identificarea celor mai bune soluții în vederea reluării competițiilor sportive întrerupte de pandemie, fără a pune în pericol sănătatea sportivilor”, a anunțat LPF.

 LPF a anunțat datele etapelor rămase de disputat din Liga 1

Liga Profesionistă de Fotbal a anunțat datele la care s-ar putea juca etapele rămase de desfășurat din play-off și play-out. Asta dacă va fi respectat scenariul în care Liga 1 se reia pe 6 iunie.

Astfel, campionatul s-ar relua pe 6 iunie și ar fi gata pe 26 iulie. În această perioadă se vor disputa 8 etape de play-off și 12 runde de play-out. Asta doar dacă această criză a coronavirusului nu va fi profundă.

Cele mai așteptate meciuri, cele dintre FCSB și CFR, se vor disputa în weekend-ul 6-7 iunie, la Cluj, și în weekend-ul 11-12 iulie, la București. De asemena, finala Cupei României se va desfășura pe 29 iulie.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
România – Olanda (17:00) şi România – Slovenia (20:00), LIVE VIDEO. Tricolorele şi tricolorii, în semifinale la European
23:58 17 oct.
VideoBucuria uriaşă a tricolorilor după ce România a învins Suedia şi s-a calificat în semifinale la European!
23:47 17 oct.
“Ne jigneşte” Gabi Balint, supărat şi el pe Mircea Lucescu! Ce l-a deranjat la selecţionerul naţionalei
23:25 17 oct.
VIDEORomânia – Slovacia 3-0 şi România – Suedia 3-2! Medalie istorică pentru tricolori la European
22:58 17 oct.
VIDEOVlad Dragomir, în formă maximă după prestația din meciul cu Austria! Reușită de senzație pentru Pafos
22:49 17 oct.
Reacţia lui Bogdan Andone după penalty-ul anulat din meciul Farul – FC Argeş 0-0
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 3 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 4 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 5 “Mă denigrează”. Mircea Lucescu, replică dură după atacul lui Mirel Rădoi: “Am greşit când am spus că-l stimez” 6 Mircea Lucescu a anunţat ce fundaş va fi titular în meciul cu Bosnia, după suspendarea lui Burcă şi accidentarea lui Popescu
Citește și