Închide meniul

Rapid are un nou tehnician! Giuleștenii și-au pus antrenor principal după ce Mihai Iosif a fost depistat pozitiv cu COVID-19

Silviu Corneanu Publicat: 1 decembrie 2020, 6:49 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:07

Comentarii
Rapid are un nou tehnician! Giuleștenii și-au pus antrenor principal după ce Mihai Iosif a fost depistat pozitiv cu COVID-19

Rapid este pe locul 5 în Liga 2

Nicolae Grigore este noul antrenor principal al celor de la Rapid. Acesta va conduce Rapid și la meciul cu ASU Poli, urmând a fi ajutat de Ștefan Grigorie, după cum anunță Digi Sport.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Giuleștenii nu aveau de gând să schimbe antrenorul înainte de ultimul meci, Grigore urma să devină principal începând din ianuarie, dar noul coronavirus, SARS-CoV-2, le-a dat planurile peste cap.

Rapid este pe locul 5 în Liga 2

Nicolae Grigore va conduce primul său antrenament la Rapid, astăzi, la prânz. Grigore va prelua Rapid de pe locul 5 în Liga 2 și are ca obiectiv promovarea pe prima scenă fotbalistică din România.

Giuleștenii au 23 de puncte, cu 4 mai puține decât liderul FC U Craiova. Pe doi se află ASU Poli Timișoara, cu 24 de puncte, în timp ce pe 3 și 4 se află Dunărea Călărași și Viitorul Panduri, cu același număr de puncte ca și Rapid.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:31
Max Verstappen a anunţat cu ce număr va pilota în Formula 1, după ce a pierdut titlul mondial: “Cred că e mai bine”
14:25
Anunţul lui Florin Manea despre plecarea lui Radu Drăgușin la AC Milan
13:49
Situaţie incredibilă în Premier League! 22 de jucători riscă să fie suspendaţi, cu o etapă înainte de Crăciun
13:27
Unul dintre jucătorii lui Şucu de la Genoa, în doliu: “Şi-a pierdut cei doi copii într-o tragedie”
12:33
Săpunaru, adevărul despre refuzul de a mai juca la naționala României. Ce s-a întâmplat între el şi Piţurcă
12:21
Presa din Spania l-a “înţepat” pe Kylian Mbappe, după dubla cu echipa din liga a 3-a: “Să îi spună cineva”
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 3 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 4 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 5 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia 6 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
Citește și