Steaua nu a avut drept de promovare nici în această stagiune, iar jocul echipei a suferit în acest an. În ultima rundă, Steaua a cedat acasă cu 2-4 în fața celor de la FC Voluntari.
Adi Popa s-a declarat dezamăgit de situaţia din clasament.
“E dezamăgitor. Nu ne-am atins obiectivul. Noi aveam obiectiv 1-4. Nu m-am uitat la clasament. Ăștia suntem, la un moment dat nu aveam nicio speranță la play-off, iar într-un final am intrat. Mai departe, altcineva trebuie să vă răspundă unde au fost problemele. Eu am încercat să dau totul, mă bucur că am jucat titular în ultimele meciuri. În afară de doi, toți jucătorii sunt pe final de contract”, a spus Adi Popa în cadrul unei conferinţe de presă.
La finalul lunii aprilie, Radu Miruță a precizat că au avut loc primele întâlniri cu reprezentanți ai mediului privat pentru a investi la Steaua şi astfel echipa să aibă drept de promovare. Până acum însă nu s-a ajuns la o finalitate. Adi Popa a comentat situaţia: “Doar s-a vorbit despre investitori. Atâta timp cât nu este o ofertă concretă… Sunt doar speculații. Dacă sunt serioși, se va face o ofertă. Nu ai o continuitate, dar toți jucătorii care au fost aici au luat bonusul pentru promovare, dar frustrarea e că nu au jucat în Liga 1. Asta e o motivație foarte mare pentru fiecare jucător, să vină, să demonstreze și să meargă mai departe în Liga 1.”
El a vorbit şi despre retragerea din fotbal.
“(n.r. Tu ce vei face? Vei mai juca?) Sincer, nu știu ce voi face. Vreau să merg cu familia 2-3 săptămâni, să mă detașez. Fizic cred că mai pot, am jucat 90 de minute, am dat gol și pasă de gol. Eu zic că pot, doar eu pot decide dacă pot sau nu (n.r. râde). Aștept această vacanță, să plec undeva și să nu mă gândesc la nimic. Contează cel mai mult și ce se va întâmpla aici!”, a mai spus fotbalistul.
- Cadou de la Dan Șucu pentru Pancu! Primul transfer în noua eră de la Rapid: vine din Croația
- Matei Ilie pleacă de la CFR Cluj! Unde ajunge fotbalistul debutat la națională de Gică Hagi și cât încasează ardelenii
- Universitatea Craiova, lovitură de proporții! Vine din Serie A și va semna cu campioana României
- Reacţia lui Neluţu Varga, după ce CFR Cluj a fost ameninţată cu excluderea din cupele europene. Amendă uriaşă de la UEFA
- Clubul din Liga 1 care ar putea fi vândut! Anunţ de ultim moment: “Purtăm discuţii în patru direcţii”
































