Andrei Ivan s-a descătuşat după ce a dat primul gol după 8 luni: „Sper să marchez în fiecare meci!” Ce a spus de Gâlcă

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 21.04.2024, 21:23

Andrei Ivan s-a descătuşat după ce a dat primul gol după 8 luni

Andrei Ivan / Hepta

Andrei Ivan s-a descătuşat după ce a dat primul gol după 8 luni. Ivan speră ca acesta să fie un nou început şi să marcheze pe bandă rulantă pentru Unversitatea Craiova.

Ivan a marcat cu Sepsi primul gol după o pauză de 8 luni, la primul meci cu Gâlcă antrenor. Cei doi au lucrat şi naţionala U17 a României.

„Cred că cu Hermannstadt sau cu Poli Iaşi am dat ultimul gol. Sunt bucuros pentru gol, victorie şi locul 2. Ofensiv am arătat bine, am ratat multe ocazii, puteam să marcăm mai multe goluri. Am mai lucrat cu Mister şi la echipa naţională U17, avem nevoie de puncte şi sper să ne batem la podium. Depindem doar de noi, trebuie să ne câştigăm meciurile. Sper să marchez în fiecare meci şi să îmi ajunt echipa să luăm cele 3 puncte„, a spus Andrei Ivan la digisport.ro.

Sepsi – Universitatea Craiova 1-3. Costel Gâlcă, victorie la debutul pe banca oltenilor. Andrei Ivan, gol după opt luni!

La debutul lui Costel Gâlcă pe banca oltenilor, Craiova a dominat prima repriză de la Sf. Gheorghe. Maldonado a deschis scorul pentru oaspeţi, cu un voleu din careu, în minutul 11. Gazdele au cerut un penalti în minutul 16, pentru henţ la Maldonado, dar arbitrul Marian Barbu nu a acordat nimic, iar Craiova a replicat prin golul lui Andrei Ivan, din minutul 26.

În minutul 39, Badelj a fost lovit în mână de balon, în careu, şi, după verificarea VAR, arbitrul Barbu a dat penalti pentru gazde, penalti transformat de Marius Ştefănescu. Acesta a fost şi scorul primei reprize, 2-1 pentru Universitatea Craiova. În repriza a doua oaspeţii au mai redus din turaţie, dar au mai înscris un gol, în minutul 69, prin Lyes Houri, şi au închis meciul deşi Safranko a avut ocazia să reducă din diferenţă în minutul 86.

S-a terminat 3-1 pentru Universitatea, care este pe locul al doilea în clasamentul Ligii 1, cu 34 de puncte, în timp ce Sepsi se află pe locul 6, cu 27 de puncte.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta