Controversă uriaşă în Dinamo – FCSB! Miculescu a cerut penalty, Colţescu nu l-a chemat pe arbitrul Călin să revadă faza

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 26.11.2023, 21:54

Duelul dintre Bena şi Miculescu / Captură Orange Sport

Controversă uriaşă în finalul primei reprize la Dinamo – FCSB. Roş-albaştrii au cerut penalty după un duel între Bena şi David Miculescu, în minutul 45 al primei reprize.

Imaginile surprinse de camerele TV au arătat că fundaşul celor de la Dinamo nu a atins mingea şi că există un contract cu David Miculescu.

Controversă uriaşă în Dinamo – FCSB

După ce a discutat câteva minute cu Sebastian Colţescu, arbitrul care se află în camera VAR, centralul Iulian Călin a decis că jocul poate continua. Mai mult, acesta nu a mers nici să revadă faza.

În tur, derby-ul dintre FCSB și Dinamo s-a jucat pe arena Arcul de Triumf, după ce roș-albaștrii nu au putut închiria stadionul din Ghencea. Partida a fost câștigată de elevii lui Elias Charalambous, cu scorul de 2-1, după golurile lui Darius Olaru și Florinel Coman. Pentru „câini” a marcat Gregorio.

Acces de furie al fanilor dinamovişti la Dinamo – FCSB

Acces de furie al fanilor dinamovişti la Dinamo – FCSB. Risto Radunovici a fost supus unui adevărat „bombardament” de ultraşii dinamovişti.

În minutul 24, în momentul în care Radunovic se pregătea să execute o lovitură de colţ, fanii dinamovişti care se aflau în peluză au aruncat cu cartoanele pe care le-au folosit la scenografie.

Fanii au aruncat şi cu petarde în zona respectivă, iar victimă putea să îi cadă şi arbitrul asistent. Romică Bîrdeș a avut nevoie de câteva momente să îşi revină, după ce o petardă a explodat lângă el.

Derby de risc maxim. Jandarmii au percheziţionat şi maşinile înainte de Dinamo – FCSB

Jandarmii au percheziţionat şi maşinile înainte de Dinamo – FCSB pentru a fi siguri că fanii nu vor introduce în stadion materiale pirotehnice. Jandarmii i-au controlat la sânge pe fani înainte de Dinamo – FCSB. Nici maşinile nu au săpat de controalele forţelor de ordine.

Mai multe maşini au fost controlate de jandarmi, înainte să le permită fanilor să intre în parcarea de la Arena Naţională. De altfel, Jandarmeria a anunţat încă din timpul săptămânii că derby-ul este unul de risc maxim.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17:25 Prime uriașe pentru jucătorii lui Csikszereda la barajul cu Dinamo! Suma colosală pe care o vor încasa, dacă vor ajunge în Liga 1 17:22 Monica Niculescu a pierdut dramatic finala de dublu la Trophee Clarins! Meciul a durat peste două ore 17:11 Carlo Ancelotti, decizie uluitoare înainte de finala UEFA Champions League! Pe cine va titulariza la meciul cu Borussia Dortmund 16:52 „Îmi pierd capul!” Darius Olaru a dezvăluit care e marea sa problemă! A câștigat titlul cu FCSB și a dat cărțile pe față 16:44 Trei decizii majore luate de Răzvan Lucescu înaintea finalei de titlu cu Aris (duminică, ora 20:00, LIVE în AntenaPLAY) 16:40 FotoCât de frumoasă e, la 44 de ani, fosta iubită a lui Adrian Mutu, dispărută din viaţa publică! A trecut printr-un divorţ dureros! 16:32 „E o rușine!” Un jucător important de la Rapid nu își explică parcursul din play-off. Dezvăluiri din vestiarul giuleștenilor 16:14 VIDEOFranco Colapinto a câștigat Cursa de Sprint de Formula 2 de la Imola! Cursa principală, duminică, de la 11:00, LIVE în AntenaPLAY 15:20 Lovitură dură pentru Gigi Becali. Tavi Popescu, OUT de la FCSB: „Nu va juca în primele două tururi preliminare” 14:44 VIDEONebunie în a treia sesiune de antrenamente de la Marele Premiu de Formula 1 de la Imola. Alonso şi Perez au ieşit de pe pistă Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta