Închide meniul

Mihai Pintilii, mesaj categoric pentru Darius Olaru, după ce FCSB s-a calificat în Europa League: „Să care echipa după el!”

Alex Ioniță Publicat: 31 august 2024, 8:51

Comentarii
Mihai Pintilii, mesaj categoric pentru Darius Olaru, după ce FCSB s-a calificat în Europa League: Să care echipa după el!”

Colaj: Profimedia

Mihai Pintilii a venit cu un mesaj categoric pentru Darius Olaru după ce FCSB s-a calificat în Europa League. Antrenorul secund al campioanei a vorbit deschis despre importanța căpitanului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Darius Olaru a fost cel care a calificat-o pe FCSB în Europa League, după ce a înscris în prelungirile partidei cu LASK Linz, de la București.

Mihai Pintilii, mesaj categoric pentru Darius Olaru după ce FCSB s-a calificat în Europa League

Antrenorul secund a transmis că, în situația în care Olaru va rămâne la FCSB, va fi nevoit să își mențină actualul rol, în cadrul echipei: acela de a rezolva, singur, la nevoie, anumite partide.

”Olaru este căpitanul nostru, de aia e și cel mai valoros jucător al nostru. El trebuie să ducă greul și să care echipa după el. Acum, dacă va veni oferta și va pleca… dacă rămâne, nu are decât să-și arate valoarea și în grupe.

Echipa nu stă într-un jucător, se vor găsi soluții. Ne gândim și la viitorul lor. Se vor găsi soluții și pentru noi”, a spus Mihai Pintilii, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

În actualul sezon, Darius Olaru a ajuns la 7 goluri marcate în 11 meciuri jucate. în momentul de față este cotat la suma de 7 milioane de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Mihai Pintilii, prima reacţie după ce a aflat cu cine joacă FCSB în Europa League

Mihai Pintilii a avut prima reacţie după ce a aflat cu cine joacă FCSB în grupa principală din Europa League. Antrenorul secund al campioanei României este fericit că Manchester United vine la Bucureşti, dar şi că urmează o deplasare pe terenul lui PAOK.

Pintilii a precizat că obiectivul este calificarea în faza următoare a competiţiei. Se aşteaptă ca roş-albaştrii să obţină puncte cu Midtjylland şi Qarabag, dar şi să reuşească surprize importante.

Reclamă

„O să fie o experienţă frumoasă pentru băieţi. Ne bucurăm că jucăm cu Manchester United acasă, o să fie stadionul plin. Nu mai contează rezultatul, e important să se bucure de fotbal.

Rangers, Manchester United, PAOK, Olympiacos sunt echipe puternice. Cu celelalte este 50%-50%. Eu am zis că ar fi bine să jucăm cu Midtjylland.

Cred că va fi mai interesant meciul cu Răzvan Lucescu, cu PAOK. Mă bucur că am picat cu PAOK, acolo e o atmosferă senzaţională. Este o experienţă pentru noi şi pentru jucători.

Mi-e greu să dau un pronostic de puncte. Luăm fiecare meci în parte. Noi ne propunem să trecem mai departe, acum vedem dacă vom reuşi. Nimic nu este imposibil”, a declarat antrenorul secund al FCSB-ului la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
Legenda Craiovei l-a distrus pe Filipe Coelho, după eșecul de la Atena: „Bagă-l, Mister, pe Nsimba! Mesajul a fost clar”
0:53
Andrei Rațiu și Bogdan Racovițan, calificați în optimile Conference League. Victorii pentru Rayo și Rakow
0:47
Răzvan Marin, mesaj pentru Universitatea Craiova după victoria cu AEK Atena: „Să aibă baftă în campionat”
0:38
Filipe Coelho, fără cuvinte după AEK – Univ. Craiova 3-2: „Nu pot explica. Nu meritam asta”
0:36
Ștefan Baiaram, acuzații dure după ce Univ. Craiova a fost eliminată dramatic din Conference League: „A tras cu ei”
0:27
Alexandru Cicâldău, devastat după ratarea calificării în play-off: „O seară neagră”
1 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 2 Gino Iorgulescu, veşti triste despre starea lui Dan Petrescu: “E foarte grav! Se zbârleşte pielea pe mine” 3 Fostul mijlocaș de la CFR Cluj și FCSB a ajuns să spele mașini de lux la 33 de ani: „Băi, cine ți-a dat ideea asta?” 4 Internaţionalul Mario Pineida a fost asasinat! Mama fotbalistului a fost şi ea atacată 5 Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el 6 Vin banii la CFR! Transferul se face astăzi: jucătorul face vizita medicală şi semnează
Citește și