Scandal după Sepsi – Dinamo 1-1: „A fost penalty clar”

Publicat: 28.07.2024, 9:36

Scandal după Sepsi - Dinamo 1-1: A fost penalty clar

Scandal după Sepsi - Dinamo 1-1: "A fost penalty clar"

Imagine din meciul Sepsi - Dinamo / Facebook Sepsi

Scandal după Sepsi – Dinamo 1-1! Antrenorul covăsnenilor, Bernd Storck, a acuzat că echipa lui a fost privată de o lovitură de la 11 metri.

În prelungirile primei reprize, Eddy Gnahore a lovit mingea cu mâna în careu, după o lovitură de cap a lui Denis Ciobotariu.

A fost henț clar. Mâna lui era departe de corp. Din punctul meu de vedere, a fost clar penalty. Mâna lui a oprit mingea.

În repriza a doua, adversarul a făcut câteva schimbări și a intrat în joc. Nu știu de ce ne-am pierdut încrederea în a doua repriză. Parcă am vrut să ținem de acel 1-0, dar nu este posibil, trebuia să atacăm în continuare.

Noi nu am mai existat în joc. În defensivă ne-am descurcat bine, dar nu am fost capabili să jucăm ca în prima repriză. Am discutat la pauză că trebuie să jucăm ca în prima parte.

În general sunt mulțumit de cum arătăm până acum, dar trebuie să muncim, să arătăm la fel și în a doua repriză. Nu vorbim despre transferuri, trebuie să muncim, să ne antrenăm bine.

Avem programat un meci amical, planificat luni, toți jucătorii vor avea șansa să joace. Florin Ștefan a jucat foarte bine, pe o poziție nouă pentru el.

Este pe drumul cel bun, a marcat, merita acest lucru pentru că muncește foarte mult. Sunt bucuros pentru el pentru că are o poziție diferită, nu e doar fundaș, are și șanse ofensive, e un pic mijlocaș”, a declarat, după fluierul final, antrenorul lui Sepsi, Bernd Storck, pentru digisport.ro.

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi: „Îţi trebuie calitate pentru a marca”

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi. Formaţia din Ştefan cel Mare a obţinut un punct la Sf. Gheorghe, în etapa cu numărul trei din Liga 1.

Ştefan a deschis scorul încă din minutul 29 pentru gazde, în timp ce punctul a fost obţinut de către echipa lui Kopic în minutul 74, graţie reuşite lui Neagu, cel care a marcat la doar două minute după ce a fost introdus pe teren.

Zeljko Kopic a dezvăluit că le-a zis jucătorilor săi la pauză să joace mai tare împotriva unui adversar precum Sepsi. De asemenea, antrenorul croat al „câinilor” a declarat că Dinamo va mai face transferuri pe toate compartimentele, dorind să crească în interiorul lotuli concurenţa:

„E greu de jucat aici. În prima repriză au jucat cu mare intensitate. Nu ne-am putut face jocul, ei erau foarte tari în dueluri. La pauză le-am spus să joace mai tare, să atace spațiile.

Lucrăm mult la organizarea ofensivă, dar îți trebuie calitate pentru a marca. Vor mai veni jucători. Vrem pe toate compartimentele. Cu cât e concurența mai mare, cu atât rezultatele sunt mai bune”, a declarat Zeljko Kopic pentru sursa citată.

Kopic a avut şi cuvinte de laudă pentru Neagu, marcatorul „câinilor” de la Sf. Gheorghe:

„Sunt foarte fericit pentru Neagu Petru, că a reușit să marcheze. A arătat că are calitate și ne-a adus un punct important. Avem așteptări, toți din club vor să o facă pe Dinamo mai bună”, a mai spus Kopic.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Maccabi Tel Aviv – FCSB, miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY
  • Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

12:45

LIVE TEXTTeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 2. Bernie Szocs, victorie de senzaţie. David Popovici s-a calificat în semifinale

12:37

Sabrina Maneca Voinea, cele mai mari note la bârnă şi sol în prima subdiviziune de la Jocurile Olimpice! Punctajele româncelor

12:31

România, în semifinale la dublu rame feminin la Jocurile Olimpice! Ioana Vrînceanu şi Roxana Anghel au câştigat a doua serie

12:08

David Popovici s-a calificat în semifinale la 200 de metri liber cu cel mai bun timp! Cursă fantastică pentru înotătorul român!

12:00

VIDEOIsack Hadjar a câştigat cursa principală de Formula 2 din Belgia, LIVE în AntenaPLAY

11:30

Bernadette Szocs – Jingyl Zhou 4-1! Românca, victorie fabuloasă în primul meci la simplu de la Jocurile Olimpice!

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 4 FotoO campioană mondială şi europeană la gimnastică, noua cucerire a lui Denis Alibec. Imagini de senzaţie de pe plaja din Santorinis 5 FotoCu cât a putut să îi vândă fiica lui Ilie Năstase un tablou lui Ion Ţiriac: „Cu atât l-a cumpărat, e suma corectă!”s 6 VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45)s

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil