Scandal uriaş la Craiova! Leo Grozavu a forţat să intre în cabina arbitrilor la pauză. Reacţia imediată a lui Horaţiu Feşnic

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 27.02.2024, 18:17

Leo Grozavu a făcut dezvăluiri despre negocierile cu FCSB / Hepta

Scandal uriaş la Craiova, în pauza meciului FC U Craiova – Poli Iaşi 1-1! Leo Grozavu a forţat să intre în cabina arbitrilor la pauza meciului dintre FC U Craiova şi Poli Iaşi. Antrenorul ieşenilor a contestat validitatea golului marcat de olteni în prima repriză.

Leo Grozavu a luat foc la pauza partidei cu FC U craiova. Nemulţumit că Horaţiu Feşnic a validat golul oltenilor, Leo Grozavu a încercat să intre la pauză peste arbitri. Horaţiu Feşnic i-a arătat cartonaşul roşu, iar Grozavu nu a mai stat pe bancă a doua repriză.

Conform celor de la orangesport.ro, Leo Grozavu a fost oprit de forţele de ordine la timp, pentru ca lucrurile să nu degenereze. Arbitrii de la partida FC U Craiova sunt Horaţiu Feşnic, Alexandru Cerei, Ciprian Danşa,  Sorin Vădana, Marcel Bîrsan, Iulian Dima, ultimii doi fiind în camera VAR.

Prima repriză a meciului de la Craiova a fost marcată de accidentări, care au dus la schimbarea a trei jucători în primele 25 de minute. Primul care nu a mai putut continua partida a fost Padula, în minutul 5, iar în minutul 13 antrenorul Giovanni Constantino a fost nevoit să îl înlocuiască şi pe Compagnucci. Şi ieşenii au avut un jucător accidentat, pe portarul Ailenei, care a ieşit de pe teren în minutul 24.

Între timp, craiovenii au deschis scorul în minutul 19, după o acţiune personală a lui Aurelian Chiţu, care a protejat balonul în careul advers, a centrat în faţa porţii şi Jibril Ibrahimi a înscris cu o lovitură de cap. Egalarea a venit în minutul 45+1, când Kabran a trimis în careu şi Bettaieb a reluat cu capul, în plasă. Oaspeţii au marcat în minutul 56, prin Kabran, după o fază creată de Martac, un şut al lui Bettaieb respins de Robert Popa, iar suedezul a trimis în plasă. După aproape patru minute de aşteptare, golul a fost anulat de VAR, pentru un ofsaid. Gazdele au avut şi ele un gol anulat, în minutul 76, atunci când Sidibe a înscris, dar a comis henţ.  Oaspeţii au încheiat meciul în zece, după eliminare alui Bordeianu în primul minut al prelungirilor şi meciul s-a terminat în cele din urmă la egalitate, 1-1.

Cele două echipe sunt vecine în clasament, cu acelaşi număr de puncte, 31. FCU Craiova ocupă poziţia a 12-a, iar Poli Iaşi se află pe locul 13. Antrenorul ieşenilor, Leo Grozavu a fost eliminat pentru proteste, la pauză, şi nu va sta pe bancă etapa viitoare.

FCU CRAIOVA: R. Popa – Compagnucci (Sidibe 15; Blănuţă 86), Lacroix, Lekiatas – Padula (Vl. Achim 6), R. Negru, Baeten, Vl. Pop, Mascarenhas – A. Chiţu, Ibrahimi (Bahassa 85). ANTRENOR: Giovanni Costantino

POLI IAŞI: Ailenei (Niga 24) – Martac, Bouhenna, Fl. Ilie, Ştefanovici – L. Mihai (Jatoba 46), Marchioni, Saghiri (Bordeianu 46) – Allanzinho (Samayoa 90+1), Bettaieb, Kabran (A. Gheorghiţă 67). ANTRENOR: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Lekiatas 41 / L. Mihai 45+6, Bordeianu 76

Cartonaşe roşii: Leo Grozavu (antrenor Poli Iaşi), Mihai Bordeianu (Poli Iaşi) min. 90+1

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

21:28 Un nou record de asistenţă pe Arena Naţională! Stadionul, umplut până la refuz la FCSB – CFR Cluj 21:12 Sorana Cîrstea – Marketa Vondrousova 7-6, 6-3. Sorana e în optimile de la Roma 21:10 LIVE VIDEOMK Dons – Crawley Town e ACUM, în AntenaPLAY. Crewe îşi aşteaptă adversara în barajul de promovare în League One 21:01 LIVE VIDEONorvegia – Cehia și SUA – Germania sunt ACUM, LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Dueluri spectaculoase la Campionatul Mondial de hochei 20:57 VideoGigi Becali, show total la Arena Naţională: „Petrescu e mizilic pentru mine. Să vină Lucescu. Vreau să jucăm cu Manchester City” 20:40 Marius Şumudică a dat cărţile pe faţă despre discuţia cu Dan Şucu: „Un telefon scurt, 30 de secunde! S-a terminat totul!” 20:30 FotoImagini unice cu Gigi Becali şi nepoata sa pe Arena Naţională. Gestul superb făcut de patronul de la FCSB 20:30 VIDEOFIA World Endurance Championship 2024 | Jota a câştigat cursa de 6 ore de la Spa-Francorchamps, live în AntenaPLAY 20:18 FotoArena Naţională, colorată în roşu-albastru la FCSB – CFR Cluj! Scenografie impresionantă afişată de fani 19:57 FotoFamilia lui Elias Charalambous, prezentă pe Arena Naţională la petrecerea FCSB-ului! „Delegaţie” numeroasă pentru antrenor Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire