Preliminarii CM 2022 | Cristiano Ronaldo, goluri pentru istorie! Franţa, ţinută în şah de Bosnia. Radunovic, erou la Istanbul pentru Muntenegru. Rezultate surpriză în preliminariile Mondiale

De Dragoș Vasile
Publicat: 1.09.2021, 23:00
Actualizat: 2.09.2021, 3:35

Risto Radunovic, Muntenegru

Risto Radunovic ştie ce-i lipseşte naţionalei lui Edi Iordănescu după Muntenegru – România 2-0

Franța, cu toate starurile în echipă, a făcut doar un egal cu Bosnia Herțegovina. Muntenegru a obținut un egal dramatic cu Turcia. Risto Radunovic, fundașul celor de la FCSB, a marcat în al șaptelea minut al prelungirilor.

Update Rezultate finale

Update: Cristiano Ronaldo a egalat, Portugalia Irlanda 1-1 în min. 89. Cu acest gol, lusitanul a devenit cel mai bun marcator din toate timpurile la nivel de echipă naţională.

Update: Şoc la Lisabona! Irlanda deschide scorul în minutul 45, după ce Cristiano Ronaldo a ratat un penalty.

Update: Franţa a egalat prin Antoine Griezmann, după numai 4 minute.

Update: BOMBĂ! Bosnia a deschis scorul cu Franţa prin Dzeko (36).

Update: Olanda a egalat-o pe Norvegia prin Davy Klaassen.

Update: Israel a deschis scorul cu Feroe.

Update: Haaland a deschis scorul în partida cu Olanda.

Update: Cristiano Ronaldo a ratat un penalty!

Update: Turcia are 1-0 cu Muntenegru. Cengiz Under a deschis scorul.

Update: Danemarca conduce Scoţia cu scorul de 2-0. Daniel Wass şi Maehle au marcat.

Update: Luxembrug a deschis scorul în partida cu Azerbadjan. Mica a marcat în minutul 4.

Kazahstan – Ucraina 2-2

Min. 90+6: GOOOL Kazahstan! A egalat acelaşi Ruslan Valiullin.

Min. 90+3: GOOOL Ucraina! Danylo Sikan a marcat pentru 2-1.

Min. 74: GOOOL Kazahstan! Ruslan Valiullin a egalat.

Min. 2: GOOOL Ucraina! Roman Yaremchuk a marcat.

Preliminarii CM 2022, LIVE SCORE pe AS.ro! Cristiano Ronaldo poate scrie istorie în Portugalia – Irlanda

Cristiano Ronaldo poate scrie istorie în Portugalia – Irlanda. Portughezul mai are nevoie de un singur gol pentru a deveni cel mai bun marcator la nivel internaţional.

CR7 a egalat recordul lui Ali Daei la EURO 2020 şi a intrat definitiv în istoria fotbalului. Superstarul lusitan a ajuns la 109 goluri la echipa naţională, după „dubla” de senzație din Portugalia – Franța 2-2. Ali Daei stabilise recordul după ce a rupt plasele pentru naționala Iranului în perioada 1993-2006. Borna iranianului părea de neatins până la apariția lui Cristiano în prim-planul fotbalului mondial.

Kylian Mbappe, Karim Benzema&co, gata de spectacol în Franţa – Bosnia şi Herţegovina

Naţionala Franţei este gata de revanşă în faţa suporterilor după umilinţa de la EURO 2020. Campioana mondială a fost eliminată de Elveţia pe Arena Naţională, scor 5-4 după loviturile de departajare de la 11 metri.

Astfel, vedetele naţionalei Franţei, în frunte cu Kylian Mbappe şi Karim Benzema, sunt gata de spectacol pe teren propriu în preliminariile CM 2022. Pe „Stade de la Meinau”, „cocoşii galici” întâlnesc naţionala lui Edin Dzeko şi Miralem Pjanic.

Preliminarii CM 2022. Meciurile zilei:

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

20:41 Mircea Rednic e în culmea fericirii după ce a câştigat play-out-ul şi avertizează Dinamo: „Ajutaţi-vă voi, nu m-aţi susţinut” 20:22 U Cluj a realizat un transfer înainte de finalul sezonului! Prima întărire pentru Ioan Ovidiu Sabău 19:58 Dinamo şi FCU Craiova, ultimele clasate în Liga 1! Cum arată clasamentul în play-out înaintea ultimei etape 19:46 „O să ajung în București!” Jose Mourinho, mesaj fabulos pentru Gică Popescu! Ce i-a transmis „The Special One” 19:40 UTA – FCU Craiova 3-1. Oltenii lui Mititelu sunt pe ultimul loc în Liga 1! UTA e campioana play-out-ului 19:32 FotoMircea Lucescu şi soţia lui, Neli, la fel de îndrăgostiţi ca în tinereţe! Cum au fost surprinşi pe stradă 19:25 Florin Prunea, verdict despre corectitudinea meciului Hermannstadt – Poli Iași 0-1! Ce a spus despre șansele lui Dinamo 19:08 FotoDaniel Pancu, fotografie superbă cu soţia lui, în Iaşi, în ziua victoriei uriaşe a lui Poli: „Te iubesc” 18:58 „Îmi doresc asta” Valentin Mihăilă, anunț important despre viitorul său după ce Parma a promovat în Serie A! Unde va juca românul 18:41 „Are experiență!” Propunere surpriză pentru postul de antrenor de la Rapid! Sfat important pentru Dan Șucu Vezi toate știrile