Jocurile Olimpice 2020 | Mirel Rădoi, cu capul în pământ după România – Coreea de Sud 0-4: „O umilinţă!” Selecţionerul îşi pune speranţele în ultimul meci: „Va fi o finală”

Mirel Rădoi, prima reacţie după România U23 – Coreea de Sud U23 0-4

România a suferit o adevărată umilinţă cu Coreea de Sud, scor 0-4, iar şansele de calificare depind de ultimul meci, cel cu Noua Zeelandă. Tricolorii sunt pe ultimul loc, iar Mirel Rădoi dă vină pe noroc, despre care spune că „ne-a abandonat”.

„Putem spune că norocul pe care l-am avut ne-a abandonat. Era clar că nu puteam câștiga la nesfârșit din noroc. Meciul s-a rupt la cele două greșeli personale – autogolul și eliminarea. A fost o lecţie de fotbl, lecţie de mentalitate. Trebuie să câştigăm în ultima partidă.

Sunt multe echipe care au câştigat prima partidă din grupe şi nu s-au calificat. Ne vom remonta din punct de vedere fizic. Am trăit o lecţie, o umilinţă. Din punct de vedere psihologic îi vom remonta pe jucători, dar fizic e marea noastră problemă. Trebuie să mergem pozitivi, chiar dacă rezultatul nu ne arată asta. Va trebui să recuperăm jucătorii cât mai repede, cei care vor trebui să joace această finală”, a declarat Mirel Rădoi, la TVR.

Jocurile Olimpice 2020 | România U23 – Coreea de Sud U23 0-4! Umilinţă pentru tricolori. Sunt pe ultimul loc în grupă!

România U23 a fost învinsă la Kashima, cu scorul de 0-4, de Coreea de Sud U23, în etapa a doua a Grupei B a turneului olimpic. Tricolorii au jucat o repriză în inferioritate numerică, din minutul 44,

În minutul 27, Marius Marin a trimis mingea în propria poartă, la o centrare a adversarilor. Pe finalul primei reprize, Ion Gheorghe a fost eliminat, el primind al doilea cartonaş galben. El îl primise pe primul în minutul 25.

În repriza secundă, Lee Donggyeong a şutat la poartă de la peste 20 de metri, Valentin Gheorghe a plonjat în faţa balonului şi l-a deviat la colţul scurt. Ricardo Grigore l-a faultat pe Seol în careu, iar Lee Kangin a transformat penaltiul dictat de arbitru, în minutul 84. În minutul 90, Lee Kangin a înscris cu un sut de la 15 metri, din poziţie centrală.

Ultima etapă a grupei va avea loc miercuri, după următorul program:

9:51 FotoMădălina Ghenea a anunţat de Paşte că s-a despărţit de iubitul său milionar: „Vă rog să ne respectaţi intimitatea” 9:42 VIDEONebunie la Lisabona după titlul câştigat de Sporting! Cum au sărbătorit jucătorii 8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” 1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi