Hai, România! În fiecare zi. Eric Bicfalvi, gol de generic în Rusia! Jucătorul nostru a reușit o execuție spectaculoasă din foarfecă

De Cosmin Cioboată
Publicat: 23.04.2022, 16:38

Eric Bicfalvi este jucătorul lui Ural

Eric Bicfalvi, gol de generic în Rusia

Eric Bicfalvi a înscris un gol superb pentru Ural, în partida cu Ufa, din campionatul Rusiei. Internaționalul român a reușit o execuție de senzație, din foarfecă, în minutul 25.

Eric Bicfalvi, gol spectaculos din foarfecă! Internaționalul român, căpitan la Ural

Bicfalvi a fost găsit cu o centrare în careu de către Shatov și a finalizat spectaculos. Mingea a lovit bara, apoi a intrat în poartă. Jucătorul de 34 de ani a ajuns la 6 goluri înscrise în acest sezon din Rusia.

Bicfalvi, care a purtat banderola de căpitan la meciul cu Ufa, are și două pase decisive în contul său.

Ural și-a dublat avantajul în minutul 53, prin Miskic. Ufa a redus din diferență în minutul 80, iar meciul s-a încheiat cu victoria echipei lui Eric Bicfalvi.

Ural și Ufa sunt angrenate în lupta pentru evitarea retrogradării. Cu 4 etape rămase până la finalul sezonului, trupa lui Bicfalvi ocupă locul 14, care duce la baraj. Ufa se află la 2 puncte sub linia roșie.

Hai, România! În fiecare zi. Ce meciuri transmite Antena 1 din luna iunie

Antena 1 a cumpărat drepturile pentru meciurile echipei naţionale de fotbal a României pentru următorii 6 ani. Primele partide sunt programate în luna iunie, când echipa antrenată de Edi Iordănescu dispută partidele din Nations League, într-o grupă cu Bosnia, Finlanda şi Muntenegru.

Două meciuri în luna iunie şi unul în luna septembrie din grupa 3 a Ligii B UEFA Nations League sunt programate pe Antena 1, duelurile de foc cu Bosnia în deplasare şi întâlnirea tur-retur cu Finlanda.