Legendara jucătoare de tenis Serena Williams a primit duminică un wild card din partea organizatorilor turneului de la Wimbledon.
Organizatorii turneului de Mare Şlem de la Wimbledon mai aveau un wild-card disponibil şi au decis să îl ofere Serenei Williams, deţinătoarea a 23 de trofee de Grand Slam. Americanca în vârstă de 44 de ani a revenit în circuit în luna iunie a acestui an, jucând la dublu, alături de sora sa, Venus (46 de ani).
Serena, care a jucat ultimul său meci de simplu în 2022, la US Open, a fost evazivă în răspunsuri la conferinţele de presă de la Londra şi Berlin, spunând că nu ştie dacă va juca la Wimbledon, dar acum, cu acest wild card, americanca îşi poate face revenirea la simplu chiar în turneul londonez, acolo unde a fost deja invitată să joace şi în proba de dublu, alături de Venus.
News.ro
- Decizia luată de şefii de la Wimbledon în privinţa lui Stan Wawrinka
- Revenire de senzație! Serena și Venus Williams vor juca în proba de dublu de la Wimbledon
- Carlos Alcaraz s-a retras de la Wimbledon! Anunț devastator făcut de dublul-campion de la All England Club
- Carlos Alcaraz, sfătuit de Alex Corretja după finala pierdută la Wimbledon: “Toate au consecințe”
- Detaliul remarcat de fostul antrenor al lui Federer după triumful lui Sinner de la Wimbledon: “Notă către părinţi”





























