Denis Mihai e „pericol public” pe saltea: „Visez la medalia aia de la Jocurile Olimpice de când m-am apucat de sport”

De Antena Sport
Publicat: 1.12.2023, 14:07
Actualizat: 5.12.2023, 17:03

Denis Mihai visează la medalia de la Jocurile Olimpice

Denis Mihai e "pericol public" pe saltea

Denis Mihai, cu tricolorul românesc - Antena Sport

Denis Mihai visează la medalia de la Jocurile Olimpice. Aşa arată România luptătoare! La 20 de ani, Denis Mihai a luat anul ăsta aurul european, acasă la el!

Ziua Naţională a României îl prinde în cantonament la Piatra Arsă, unde îşi creează un viitor măreţ. Înainte de asta, Denis a pozat cu steagul României la Arcul de Triumf, unde a promis să revină cu aurul olimpic.

Anul ăsta, în martie, România a câştigat două medalii de aur la europeanul de lupte sub 23 de ani de la Bucuresti, iar Denis Mihai a fost unul dintre campioni.

Toate rudele şi toţi prietenii l-au încurajat pe campion la Polivalenta din Bucureşti.

România are şapte titluri olimpice la lupte, toate câştigate înainte de Revoluţie. Denis e în stare să lupte până la epuizare pentru visul lui şi să creeze un viitor strălucitor pentru România.

„Eu îmi văd un viitor strălucit, nu numai pentru mine, dar şi pentru România. Medalia aia la Jocurile Olimpice o visez de când m-am apucat de sport”, a spus Denis Mihai.

Denis a oferit un moment emoţionant la Bucuresti. Istovit, campionul s-a învelit cu steagul României, după aurul european la greco-romane, categoria 55 de kilograme.

Denis, pericol public pe saltea, are şi un titlu de vicecampion mondial la sub 20 de ani. L-a reuşit anul trecut, la Sofia. Luptătorul din Bacău a luat primul aur european când nici nu împlinise 15 ani.

„Uitându-mă în spate pot să zic ca n-am avut o copilărie ca restul copiilor. Aveam şcoală, somn, antrenamente, teme, somn iar şi astea se repetau în fiecare zi”, a mai spus Denis.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

8:55 Prima reacţie a lui Radu Drăguşin după evoluţia spectaculoasă din Tottenham – Manchester City 0-2 8:48 FotoCum a descoperit Florin Răducioiu că era înşelat! Cunoscutul milionar român care l-a ajutat: „Îi mulţumesc că mi-a deschis ochii” 8:22 Cum a fost supranumit Răzvan Lucescu de greci după ce a adus-o miraculos pe PAOK la un pas de un titlu istoric 8:14 FotoPe cine poate întâlni Corvinul Hunedoara în preliminariile Europa League! Un posibil adversar a „spulberat” FCSB! 7:42 Reacţia lui Mircea Lucescu după ce Corvinul a câştigat Cupa României: „Sunt mândru”! Pe cine a lăudat: „E mulţumită lui” 0:29 Florin Maxim a comparat-o pe Corvinul cu Real Madrid, după succesul istoric din Cupa României: „Aşa se câştigă!” 0:13 Dorinel Munteanu, la pământ după ce Oţelul a pierdut finala Cupei României: „Stau cam prost cu emoţiile!” 15
23:56
Ce a făcut Dorinel Munteanu, în timpul loviturilor de departajare din finala Cupei României! Gestul a fost surprins imediat
15
23:45
Corvinul merge în Europa League din Liga a 2-a! Oţelul va avea nevoie de două victorii pentru a juca în Europa!
15
23:32
Câţi bani a încasat Corvinul, după ce a câştigat Cupa României! Succes istoric pentru echipa din Liga a 2-a

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu