În organismul sportivei care face parte din echipa olimpică a Statelor Unite s-au descoperit două substanţe interzise. "Erau cantităţi mici de metabolit de letrozol şi metabolit de GW1516, care se explică prin expunerea la aceste substanţe prin transmitere sexuală", se anunţă într-un comunicat al Agenţiei Anti-Doping (USADA).
Virginia Fuchs a fost declarată nevinovată
În urma cercetărilor, s-a dovedit că substanţele au ajuns în organismul pugilistei de 32 de ani în urma unui contact sexual cu iubitul acesteia. Partenerul Virginiei le folosea în scop terapeutic. Pentru că nu a încercat să trişeze, Fuchs a scăpat de acuzaţii. Risca o suspendare de până la patru ani.
"Credem cu tărie că astfel de cazuri, inclusiv cele de contaminare prin consum de carne şi prin prescripţie medicală, nu trebuie să fie considerate încălcări ale regulamentelor", a spus preşedintele USADA, Travis Tygart.
- Sportiva face parte din echipa olimpică a Statelor Unite
- În 2018 a cucerit medalia de bronz la Campionatul Mondial
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Cine e bărbatul misterios cu care Mădălina Ghenea a fost surprinsă pe străzile din Bucureşti: “Vom fi împreună peste tot”
- Pariul incredibil făcut de milionarul de 34 de ani care construieşte un castel în România: “Ţăranii se închinau”
- (P) OMODA & JAECOO – SUV-uri conectate care îmbină siguranța activă cu eleganța modernă
- Milionarul român cu trei pensii a pierdut 4,5 milioane de euro. Dezvăluiri teribile: “Am crezut că mor”
- Ce se va întâmpla dacă Rinat Ahmetov va cumpăra una dintre cele mai mari afaceri din România































