CM 2022 | Diogo Costa, portarul Portugaliei, aproape de o gafă colosală în partida cu Ghana, la ultima fază a meciului! Ronaldo şi-a pus mâna în cap

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 24.11.2022, 20:27

Gafa uriaşă făcută de Diogo Costa

Captură TVR 1

Diogo Costa, portarul Portugaliei, aproape de o gafă colosală în partida cu Ghana. În minutul 10 al prelungirilor meciului, portarul lui Porto i-a dat emoţii uriaşe lui Ronaldo.

Portarul Portugaliei a pus mingea jos, fără să ştie că Bukari era în spatele său. Atacantul Ghanei a venit din spate şi i-a luat mingea. Din fericire pentru portughez, jucător african a alunecat şi nu a putut trimite cum trebuie la poartă.

Diogo Costa, portarul Portugaliei, aproape de o gafă colosală în partida cu Ghana! Ronaldo şi-a pus mâna în cap

Cristiano Ronaldo a fost şocat pe marginea terenului de gafa de începător a colegului său. Acesta a rămas cu gura căscată şi şi-a pus mâna în cap. Ronaldo a scăpat de emoţii abia după ce arbitrul a fluierat finalul partidei.

Video AICI cu faza ireală.

Cristiano Ronaldo e uriaş! A devenit primul jucător din istorie care marchează la 5 Cupe Mondiale

Cristiano Ronaldo a devenit pentru jucător din istorie care a marcat la 5 Cupe Mondiale. Starul portughez a deschis scorul cu Ghana dintr-un penalty pe care tot el l-a obţinut. Cristiano Ronaldo continuă să doboare record după record. A devenit singurul jucător din istorie care a marcat la 5 Cupe Mondiale. Ronaldo a atins această performanţă în partida cu Ghana.

În minutul 65 al partidei cu Ghana, Cristiano Ronaldo a transformat impecabil un penalty pe care tot el l-a obţinut şi a scris istorie.

Portugalia – Ghana 3-2. Spectacol total la Campionatul Mondial

Portugalia – Ghana 3-2! Partida din prima etapă din Grupa H de la Campionatul Mondial a fost în format live text, pe AS.ro. Lusitanii au debutat cu o victorie spectaculoasă la turneul final din Qatar!

La Doha, pe Stadionul 974, Portugalia a deschis scorul dintr-un penalty, în minutul 65. Cristiano Ronaldo a fost faultat în careu de către Salisu şi arbitrul american Elfath a acordat penalti, transformat tot de Ronaldo.

Ghanezii au egalat în minutul 73, prin Andre Ayew, dar scorul de 1-1 de pe tabelă a durat doar cinci minute, pentru că lusitanii au lovit decisiv într-un timp extrem de scurt. Joao Felix a făcut 2-1 în minutul 78, iar nou intratul Rafael Leao a majorat scorul la 3-1 pentru portughezi. Intrat pe teren în minutul 77, Osman Bukari a stabilit scorul final înscriind pentru Ghana în minutul 88.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

19
23:32
Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB: „Vine şi semnează!” Începe asaltul final pentru atacantul de Champions League
19
23:24
„Ştii ce mi-a spus Şucu?” Gigi Becali i-a ironizat pe Marius Şumudică şi Neil Lennon după Rapid – FCSB 2-0
19
23:16
Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0: „Poate îşi găseşte undeva să plece!”
19
22:55
Rapid – FCSB 2-0. Giuleştenii, prima victorie în play-off! Campioana, fără succes în faţa rivalei în acest sezon
19
22:34
Răzvan Lucescu, prima reacţie după titlul câştigat cu PAOK: „Boss, îți mulțumesc din toată inima. E pentru tine ce am reușit
19
22:32
„Eroic!” Reacţia presei din Grecia, după ce PAOK a câştigat titlul! Laude la scenă deschisă pentru Răzvan Lucescu
19
22:17
VideoRăzvan Lucescu, înconjurat de scutieri, după ce PAOK a câştigat titlul pe terenul rivalei Aris. Încăierare generală pe tunel
19
22:01
Răzvan Lucescu, definitiv în istoria lui PAOK după câştigarea titlului! Performanţa pe care nu a mai atins-o nimeni în 98 de ani
19
21:54
Jurgen Klopp, moment genial la despărţirea de Liverpool! A cântat cu fanii pentru noul antrenor al „cormoranilor”
19
21:50
VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY!

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase