Închide meniul
Video

Cum a reacţionat Dan Petrescu când a aflat că FCSB e condusă de Silkeborg: “Acum să vedem titlurile”. Glumă fabuloasă făcută de “Bursuc”

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 octombrie 2022, 23:31

Dan Petrescu este antrenorul celor de la CFR Cluj / Antena Sport

Dan Petrescu a fost anunţat, la conferinţa de presă de după CFR Cluj – Slavia Praga 2-0, că FCSB este condusă cu acelaşi scor de Silkeborg. Antrenorul campioanei României s-a ferit să vorbească de rivala din campionat, dar a lansat o ironie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Bursucul” a ţinut să asigure că rezultatul extraordinar obţinut de CFR Cluj nu a fost pe placul tuturor românilor: “Nu prea e fericire, staţi liniştiţi“.

Cum a reacţionat Dan Petrescu când a aflat FCSB e condusă de Silkeborg

Petrescu a venit şi cu o glumă fabuloasă. A anunţat ce le-a spus jucătorilor săi care se plângeau că adversarii sunt mai mulţi pe teren.

Toţi jucătorii se plângeau că vin 2-3 jucători şi le-am zis: ‘Băi, băieţi, jucăm 10 la 10, nu au cum să fie mai mulţi!. Nu înţeleg’. Am schimbat puţin sistemul, l-am băgat pe Deac inter şi pe Yeboah extremă dreaptă. N-am mai jucat 4-4-2, am trecut în 4-5-1. Ne-a ajutat acea pauză.

(Reporter: La FCSB e 2-0 pentru Silkeborg) Iar mă întrebi de alţii. Important e ce face CFR Cluj. Acum să vedem titlurile. E supărare, ce se întâmplă? Nu prea e fericire, staţi liniştiţi“, a declarat Dan Petrescu la conferinţa de presă.

Reclamă
Reclamă

Revenit surprinzător în echipa de start, după ce a acuzat o accidentare, Ciprian Deac a deschis scorul în Gruia. A transformat în gol un penalty, în minutul 11. Yuri Matias a stabilit rezultatul final în minutul 84.

CFR Cluj este favorită la calificare în următoare fază a competiţiei. Trupa lui Dan Petrescu a învins-o pe Slavia Praga atât în tur, cât şi în returul din Gruia, fără să primească gol. Campioana României va primi, de la UEFA, 1 milion de euro pentru cele două victorii din Conference League cu cehii.

Graţie succesului colosal de pe teren propriu, CFR Cluj a urcat pe primul loc în grupă, cel puţin până la partida dintre Ballkani şi Sivasspor. Clujenii au acumulat 7 puncte, iar în runda viitoare din Conference League se vor duela cu Sivasspor, în deplasare.

Reclamă

Yuri Matias, prima reacţie după ce a marcat în CFR Cluj – Slavia Praga 2-0

Yuri Matias a oferit prima reacţie, după ce a marcat în CFR Cluj – Slavia Praga 2-0. Fundaşul lui Dan Petrescu i-a dedicat victoria celui poreclit „Pisică”, cel mai bun prieten al lui Dan Petrescu, care a decedat de curând.

Nu pot să spun că a fost ușor, dar acum nu au mai avut atât de multe ocazii. Acasă au jucat mult mai bine. Eu lucrez foarte mult la faze fixe, la faze de genul acesta, cu capul. Vreau să îmi ajut echipa.

Am făcut o treabă foarte bună, am câștigat două meciuri la rând cu cea mai bună echipă din grupă. Vreau să dedic acest gol pentru Pisică, pentru el.

Mulțumesc fanilor care ne-au susținut până în ultimul minut. Am fost foarte concentrați, cu mintea doar la meci. Acum ne gândim la partida următoare, este cel mai important. A fost o săptămână complicată, am vrut să câștigăm la UTA”, a declarat Yuri Matias, conform sport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:23

“Prima dezamăgire a lui Chivu”. Reacţia presei din Italia după eliminarea lui Inter de la Mondialul Cluburilor

0:22

Suma uriaşă ratată de Inter, după ce echipa românului Cristi Chivu a fost eliminată de la Mondialul Cluburilor!

23:59 30 iun.

Inter – Fluminense 0-2. Echipa lui Cristi Chivu, OUT din optimi la Mondialul Cluburilor!

23:52 30 iun.

Begu, Cristian şi Cîrstea debutează marţi la Wimbledon (LIVE TEXT, ora 13:00). Toate româncele, pe acelaşi teren

23:31 30 iun.

Răspunsul lui Neluţu Varga atunci când a fost întrebat dacă se teme de Bîrligea! El poate juca acum cu CFR

23:23 30 iun.

Mărturisirea Gabrielei Ruse după eliminarea de la Wimbledon: “Astăzi nu s-a pus problema de tenis”

1 Steaua nu va putea juca în Liga 1! Ce s-a întâmplat exact cu amendamentele din Legea Sportului 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 “A fost o momeală”. Marius Lăcătuş, prima reacţie după ce a aflat că Steaua nu va putea juca în Liga 1 4 Veste tragică în fotbalul românesc. David Oprescu, jucătorul legitimat la CSM Slatina, a încetat din viaţă 5 “Nu mai sunt văzuți ca soluții” Andrei Nicolescu anunță noi plecări de la Dinamo 6 Mihai Stoica, termen limită pentru Denis Alibec la FCSB: “Nu pot să cred că vorbim atât”
Citește și