FCSB, 4 schimbări la pauză în meciul cu Oțelul! Scene incredibile în partida de la Galați

De Alex Ioniță
Publicat: 31.10.2023, 22:18

FCSB, 4 schimbări la pauză în meciul cu Oțelul

Schimbările efectuate de FCSB / Captură Orange Sport

FCSB a efectuat 4 schimbări la pauză în meciul cu Oțelul! Reprezentanții vicecampioanei au fost nemulțumiți de jocul echipei în prima parte a duelului de la Galați și au apelat la „forțe proaspete” în debutul reprizei secunde.

Duelul dintre Oțelul și FCSB contează pentru etapa a 2-a a Cupei României. Partida care a început de la ora 21:00 este în format LIVE TEXT pe AS.ro.

FCSB, 4 schimbări la pauză în meciul cu Oțelul! Cine a ieșit din teren

În debutul reprizei secunde, cei de la FCSB au decis să schimbe jocul echipei și au introdus în teren 4 noi jucători. Este vorba despre Darius Olaru, Dorin Rotariu, Alexandru Băluță și Adrian Șut, care i-au înlocuit pe David Miculescu, Mihai Lixandru, Andrea Compagno și Damjan Djokovic, care se pare că i-au dezamăgit pe reprezentanții vicecampioanei.

Astfel, după aceste modificări, vicecampioana României, care este pregătită de Elias Charalambous, a rămas doar cu o singură schimbare la dispoziție, pentru repriza secundă a partidei cu elevii lui Dorinel Munteanu.

Cum a arătat echipa de start a FCSB-ului, pentru partida din etapa a 2-a a Cupei României:

(4-3-3): Vlad – Crețu, Dawa, Haruț, Ganea – Ov. Popescu (C), Lixandru, Djokovic – Miculescu, Compagno, Oct. Popescu

Rezerve: Udrea, Panțîru, Șut, Toma, Băluță, Olaru, Pantea, Rotariu, Radaslavescu

Antrenor: Elias Charalambous

Gigi Becali pregăteşte un transfer surprinzător la FCSB

Gigi Becali nu este mulţumit de actualul lot şi pregăteşte un transfer surprinzător la FCSB. Patronul vicecampioanei României a făcut anunţul după ce echipa lui a remizat cu Petrolul, scor 2-2, în etapa a 14-a a Ligii 1.

Latifundiarul din Pipera continuă să nu fie mulţumit de Andrea Compagno şi îşi doreşte să transfere un atacant. Italianul care a fost, sezonul trecut, golgheterul FCSB-ului, are zilele numărate la clubul din Berceni. 4 goluri are în actuala ediţie de campionat.

„(n.r. v-a plăcut vreun jucător de la Petrolul, Jair?) Nu. N-are cine. E un jucător care mă interesează din Liga 1, dar nu vă spun care este. Nu are rost să spun. O să vedem ce o să facem.

Trebuie să luăm atacant. Să vedem. Poate Rotariu? Mi-a plăcut de el. Intră în combinații, ăștia sunt jucătorii care intră în combinații. E mai slăbuț, nu intră în dueluri, nu e încă la 100%, e la 70%.

(n.r. prima literă și pe ce post joacă fotbalistul din SuperLiga?) E atacant și nu știu cum îl cheamă”, a declarat Gigi Becali la fanatik.ro.

Ce crezi că va face România în primul meci de la EURO 2024, cu Ucraina?

16:20

Olimpiu Moruţan, mesaj superb pentru „tricolori” înaintea meciului cu Ucraina: „Am mare încredere în ei!”

16:19

Scene incredibile înainte de Polonia – Olanda! Un bărbat a atacat poliția cu un târnăcop și a fost împușcat de forțele de ordine

16:15

LIVE TEXTPolonia – Olanda 1-1. Adam Buksa a deschis scorul! Gakpo a restabilit egalitatea cu un şut deviat

15:54

Slovenia – Danemarca LIVE TEXT (19:00). Primul meci al Grupei C de la EURO 2024. Echipele probabile

15:39

Serbia – Anglia, LIVE TEXT, 22:00. Candidata la trofeu debutează la EURO 2024! Meci dificil pentru Harry Kane şi Jude Bellingham

15:36

Denis Drăguş şi George Puşcaş, analizaţi de englezi la EURO 2024! Verdictul dat în atac înainte de România – Ucraina

1 FotoDin ce face bani, de fapt, noul soț al Larisei Iordache. Ce s-a aflat despre Cristian Chiriță, imediat după cununia civilăs 2 VIDEOGeorge Russell va pleca din pole-position în Marele Premiu al Canadei! Cursa e duminică (20:45, Antena Stars şi AntenaPLAY)s 3 FotoLovitura uriaşă, de milioane de euro, pe care a dat-o Simona Halep, după ce şi-a vândut mai multe proprietăţi!s 4 Foto„Aroganță! A fost greu!” Cum a cucerit-o Horațiu Moldovan pe celebra sa iubită! Portarul naționalei a dat toate cărțile pe fațăs 5 Singura condiţie pentru ca Simona Halep să revină în top! Verdictul lui Gică Popescu: „Tenisul fără Simona e atât de sărac”s 6 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Canadei. Norris a fost pe 2. Dezastru total pentru piloţii de la Ferraris