EURO 2020 | Paul Pogba, execuţie fabuloasă în Franţa – Elveţia! Superstarul lui Manchester United i-a lăsat cu gura căscată pe fanii prezenţi pe Arena Naţională

De Dragoș Vasile
Publicat: 28.06.2021, 23:55

Paul Pogba

Paul Pogba a arătat de ce este cotat pe site-urile de specialitate la 60 de milioane de euro. Superstarul francez a reuşit un gol fabulos.

Paul Pogba, execuţie fabuloasă în Franţa – Elveţia

În minutul 75, la scorul de 2-1, Paul Pogba a surprins pe toată lumea. Vedeta lui Manchester United a marcat cu o „torpilă” din afara careului. Yann Sommer nu a avut nicio replică!

Paul PogbaPaul Pogba

Franţa – Elveţia | Momente nebune pe Arena Naţională! Lloris şi Benzema, eroii lui Deschamps

Franţa – Elveţia, ultimul meci de la EURO 2020 care s-a jucat pe Arena Naţională a fost unul nebun. În loc de 2-0 pentru Elveţia, s-a făcut 2-1 pentru Franţa.

Meci uluitor pe Arena Naţională, între Elveţia şi Franţa. Elveţia a condus la pauză cu 1-0, iar în startul celei de-a doua reprize au ratat penalty-ul care putea duce scorul la 2-0.

În minutul 55, Ricardo Rodriguez a aratat un penalty care putea provoca un cutremur în fotbalul mondial. Lloris şi-a salvat echipa cu o paradă de senzaţie.

Imediat, monstrul francez s-a trezit şi a întors meciul în doar două minute, prin dubla de senzaţie a lui Karim Benzema. Patru minute şi trei secunde au trecut de la parada lui Hugo Lloris şi al doilea gol marcat de Benzema.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

7
22:49
Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia
7
22:21
Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB!
7
22:02
„Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1!
7
21:52
Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles”
7
21:46
„N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului
7
21:14
„A greșit!” Mihai Stoica, verdict despre ocazia irosită de Octavian Popescu în Universitatea Craiova – FCSB 2-0!
7
20:57
Surprizele pregătite de selecționerul Belgiei pentru EURO 2024. Cu ce jucători se pot duela „tricolorii” lui Edi Iordănescu
7
20:56
FotoGloria Buzău a promovat în Liga 1! Focuri de artificii la Buzău, după performanţa uriaşă!
7
20:35
Ce a spus Mihai Rotaru despre Gigi Becali, după ce Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 pe FCSB!
7
20:32
Ana Bogdan s-a calificat în turul 2 al turneului de la Roma! A învins-o pe Leylah Fernandez în două seturi