Denis, pericol public! Alibec este de neoprit în Grecia. Pasă de gol încă din minutul 1 în meciul Atromitos – Asteras Tripolis

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 19.02.2022, 20:25

Denis Alibec

Denis Alibec, pasă decisivă în meciul lui Atromitos cu Asteras Tripolis

Internaţionalul român a impresionat încă de la primele partide jucate în tricoul lui Atromitos. A făcut-o şi acum, când şi-a trecut în cont un assist pentru Juan Muniz. Era minutul 1 când Alibec i-a pasat coechipierului său, iar şutul ibericului l-a învins pe Tsiftsis.

Denis Alibec, pasă decisivă în Atromitos – Asteras Tripolis

VEZI AICI VIDEO CU ASSIST-UL LUI DENIS ALIBEC!

Alături de Alibec, printre titularii lui Coleman este un alt internaţional român. Este vorba de Dorin Rotariu. Atromitos era pe ultimul loc înainte ca Alibec şi Rotariu să fie aduşi la echipă. A urcat deja o poziţie în clasament şi are şanse importante să se salveze de la retrogradare.

Alibec a fost împrumutat până la finalul sezonului de Kayserispor. Turcii continuă să plătească o mare parte din salariul uriaș al atacantului care are o cotă de piață de 1.2 milioane de euro. Atacantul român are deja două goluri înscrise la noua lui echipă.

Denis Alibec, două reuşite în primele 3 meciuri pentru Atromitos

Denis Alibec a marcat al doilea gol al său pentru Atromitos în partida cu OFI Crete. Acesta a fost al treilea meci jucat de internaţionalul român pentru greci.

Este important pentru noi că am câștigat meciul și că am obținut punctele. Faptul că am marcat eu contează mai puțin, e un obiectiv secundar„, a declarat Denis Alibec la finalul meciului, potrivit sport24.gr.

Internaționalul român a avut un discurs fabulos la finalul partidei. A anunțat că a aflat, de pe internet, date despre penultima clasată din campionatul Greciei. Are planuri mari în tricoul alb-albaștrilor și este în fața unui meci „de foc”. Duminică, Atromitos are deplasare chiar pe terenul lui PAOK.

Am căutat-o pe internet pe Atromitos, este o echipă grozavă din Grecia. Știu că antrenorul lui PAOK este Răzvan Lucescu, îl cunosc de asemenea pe Alex Mitriță. Sper că îi putem învinge astfel încât, după meci, să mă pot amuza de ei„, a mai spus Alibec.

Denis Alibec a avut parte de un debut de vis la Atromitos. Atacantul român a marcat în minutul 88 al treilea gol al echipei sale în partida cu Lamia. Alibec a văzut de pe bancă cum echipa sa a fost condusă. „Dubla” lui Koulouris şi reuşita internaţionalul român au adus victoria celor de la Atromitos.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

19:10

LIVE VIDEOCursa de sprint din Formula 2 din Belgia este ACUM în AntenaPLAY ! Startul, amânat pentru ora 19:30

19:00

LIVE SCORECaroline Garcia – Jaqueline Cristian se dispută ACUM! Dramatism! Irina Begu și Ana Bogdan, eliminate de la JO 2024

18:36

Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu s-au calificat în sferturi la dublu mixt, la Jocurile Olimpice 2024! Victorie superbă la Paris

18:30

UPDATETeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 1. Încep emoţiile la canotaj, tenis şi tenis de masă! Programul complet

18:28

Helmut Duckadam a analizat-o pe FCSB și l-a readus cu picioarele pe pământ pe Gigi Becali: „Champions League? Să fim serioși!”

18:02

VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45)

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil