Ianis Hagi, cifre îngrozitoare la ultimul meci pentru Rangers. "Reprezintă un motiv de îngrijorare!" Analiza dură a scoţienilor

Publicat: 18.01.2021, 16:57

Ianis Hagi

Ianis Hagi a jucat doar 55 de minute cu Motherwell. Jurnaliștii de la Ibrox News au realizat o analiză a evoluției românului și au ajuns la concluzia că Ianis a fost printre cei mai slabi oameni de pe teren.

Ianis Hagi, prestație dezastruoasă cu Motherwell

„Ianis Hagi i-a cucerit pe fanii lui Rangers cu câteva realizări impresionante, dar evoluția românului cu Motherwell reprezintă un motiv de îngrijorare”, au scris scoțienii.

Motherwell este pe penultimul loc în campionatul Scoției și a câștigat doar patru partide în acest sezon. Nu a mai cunoscut gustul victoriei din luna octombrie.

„Internaționalul român nu a reușit nici măcar un dribling în cele 54 de minute petrecute pe teren, a fost deposedat și a avut o singură ocazie. Hagi nu a reușit să intre în joc, iar asta se vede în cele 31 de atingeri reușite, mai puține decât oricare alt jucător din primul 11 al lui Rangers. De asemenea, a câștigat mai puțin de jumătate din dueluri, 7 din 15″, au mai menționat aceștia.

Steven Gerrard l-a criticat pe Ianis Hagi

După meci, managerul lui Rangers a ținut să ridice un semnal de alarmă asupra jocului dezamăgitor al echipei. Deși nu i-a mentionat numele lui Ianis Hagi, declarația lui Gerrard a fost îndreptată către internaționalul român.

„A trebuit să intru puțin în ei la pauză și cred că ne-am descurcat chiar bine în a doua repriză. Cei 3 jucători din ofensivă, pe care ne bazăm să creeze ocazii, să tragă la poartă, să aducă acea magie în joc, nu au fost în meci în prima repriză. Am fost nevoit să fac o schimbare după prima parte şi să transmit un mesaj jucătorilor”, a spus Gerrard după meciul cu Motherwell.

22:26 Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi 22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” Vezi toate știrile