Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America! Leo Messi i-a dedicat un gol superb lui „El Pibe D’Oro” VIDEO

De Dragoș Vasile
Publicat: 15.06.2021, 11:20

Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America! Leo Messi i-a dedicat un gol superb lui „El Pibe DOro VIDEO

Sursa: Twitter

Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America! Leo Messi i-a dedicat golul superb din remiza cu Chile.

Omagiu emoţionant pentru legendarul Maradona la Copa America

Legendarul Diego Maradona a fost omagiat la Copa America, înainte de Argentina – Chile 1-1. Organizatorii l-au omagiat pe „El Pibe D’Oro”, care s-a stins din viaţă anul trecut. Aceştia au realizat o hologramă 3D cu marele fotbalist, care face spectacol cu mingea pe ritmurile melodiei „Live is Life”.

Vezi AICI VIDEO cu omagiul emoţionant pentru marele Diego Maradona

Argentina a călcat strâmb la debutul în Copa America. Naţionala albcelestă a remizat cu Chile. Leo Messi a marcat superb din lovitură liberă, în minutul 33. Execuţia starului Barcelonei l-a lăsat mască pe Claudio Bravo.

Vezi AICI golul superb marcat de Messi

Argentina a fost în avantaj până în minutul 57. Vidal a ratat penalty, însă Vargas a fost pe fază şi a egalat imediat. S-a terminat 1-1, deşi Argentina a avut nu mai puţin de 18 ocazii de gol.

Brazilia, debut în forţă la Copa America! Neymar&co au făcut show cu Venezuela

Brazilia, debut în forţă la Copa America. Campioana en-titre a competiţiei s-a impus la scor cu Venezuela, 3-0.

Brazilienii au dominat clar meciul. Aceştia au avut o posesie de 62% şi 18 ocazii de gol. Marquinhos a deschis scorul, în minutul 23.

Neymar a majorat diferenţa, din penalty, în minutul 64. Starul lui PSG a fost din nou decisiv şi i-a pasat lui Gabriel Barbosa, care a închis tabela în minutul 89.

În urma prestaţiei cu Venezuela, Neymar a ajuns la cota 67 pentru echipa naţională, în 106 meciuri. Acesta are şi 45 de pase decisive. Superstarul brazilian mai are nevoie de 11 goluri pentru a depăşi recordul legendarului Pele, care are 77 de reuşite în tricoul naţionalei „Selecao”.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

13:46

Andrei Raţiu, lovitura de Champions League încercată de Gigi Becali! Răspunsul primit de patronul FCSB de la fundaşul naţionalei

13:29

Cum arată echipa României pentru Jocurile Olimpice 2024! 107 sportivi tricolori din 18 discipline luptă pentru medalii la Paris

13:00

VIDEOS-au încheiat antrenamentele în Marelui Premiu al Marii Britanii la Formula 2. Calificările, ora 17:05, LIVE VIDEO în AntenaPLAY

12:52

În centrul de greutate al Formulei 1 – analiza lui Adrian Georgescu

12:04

„Aproape că uitasem de el!” O legendă a lui Rangers l-a văzut pe Ianis Hagi la EURO 2024 şi a prevăzut o răsturnare de situaţie

11:59

Adrian Mititelu a anunţat plecarea lui Juan Bauza de la FC U Craiova: „Da, este adevărat! Finalizăm actele”

1 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 2 FotoPovestea emoţionantă de viaţă a lui Andrei Raţiu: „A fost cumplit, dar toate sacrificiile se întorc!” Dezvăluirile lui „Sonic”s 3 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaşs 4 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norriss 5 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabils 6 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024s