Zlatan Ibrahimovic, zeu la 40 de ani! A marcat golul 400! Suedezul a trimis o rachetă în AS Roma – Milan 1-2. Ciprian Tătărușanu, din nou integralist

Publicat: 1.11.2021, 0:12
Actualizat: 1.11.2021, 8:35

Zlatan Ibrahimovic, zeu la AC Milan

Formaţia AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu în poartă, a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa AS Roma, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Italiei.

Zlatan Ibrahimovic, rachetă în AS Roma – Milan 1-2

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ibrahimovic ’26 şi Kessie ’57 (penalti). Pentru Zlatan Ibrahimovic a fost golul cu numărul 150 în Serie A şi cu numărul 400 în campionatele interne.

Suedezul a înscris cu un șut bombă din lovitură liberă, care l-a lăsat fără reacție pe portarul celor de la AS Roma. Nimic nu a oprit balonul din drumul spre plasă, iar Olimpico a amuțit.

Pentru Roma a înscris El Shaarawy, în minutul 90+3. În minutul 67, de la milanezi a fost eliminat Theo Hernandez.

Tot duminică, Napoli a învins în deplasare Salernitana, scor 1-0. A marcat Zielinski, în minutul 61. Doi jucători au fost eliimnaţi: Kastanos ’70 (Salernitana) şi Koulibaly ’76 (Napoli).

Credeţi că există vreo şansă ca Gigi Becali să se împace cu CSA Steaua?

22:26 Fiorentina, din nou în finala Conference League! Italienii au trecut în semifinale de Club Brugge 21:56 Adi Popa a spus ce au făcut jucătorii de la CSA Steaua în ziua în care s-au împlinit 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor 21:43 Claudiu Niculescu a început să râdă când a fost întrebat de Dinamo, după despărţirea de Şelimbăr! Mesaj clar pentru conducere 21:02 FotoAdrian Mutu, poză cu un crocodil, alături de soţie şi de fiul Tiago: „O zi minunată” 20:53 Jaqueline Cristian, în turul 2 de la Roma! Posibil duel „de foc” cu Coco Gauff în turul 3 20:28 FotoTeodora Stoica, imagini emoţionante cu tatăl ei, Mihai Stoica: „Un vis devenit realitate” 20:14 Rapid are un nou director sportiv! Anunţul oficial al clubului patronat de Dan Şucu 19:51 Poli Iași cere suspendarea lui Homawoo pentru accidentarea cumplită provocată lui Luca Mihai! Anunţul Comisiei de Disciplină 19:29 Şerveţelul pe care Lionel Messi a semnat cu Barcelona, scos la licitaţie! Preţul de pornire este uriaş 19:25 România – Cehia 31-30! „Tricolorii” au avut un avans de 7 goluri în turul play-off-ului pentru CM de handbal masculin Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției