”A pierdut o minge și era să luăm gol!” Gigi Becali l-a făcut praf pe Constantin Budescu după FCSB – Rapid 3-1: ”Trebuie să o cam termini cu fotbalul!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 16.12.2021, 12:29

Gigi Becali l-a făcut praf pe Constantin Budescu

Hepta

Gigi Becali l-a făcut praf pe Constantin Budescu după FCSB – Rapid 3-1

Constantin Budescu a evoluat doar 45 de minute în derby și a fost schimbat la pauză. Prestația mijlocașului l-a scos din sărite pe Gigi Becali.

”Dacă ai dat o pasă de gol nu înseamnă că ți-ai făcut treabă. Nu mă interesează pe mine ce spun alții, eu spun ce cred eu. Dacă se supără cineva, e problema lor. Eu n-am diplomație! Eu spun ce văd! Budescu nu este Budescu. El aseară nu a fost Budescu, a fost altceva. Când mingea e la tine și ție ți-o fură adversarul imediat, nu ai ce să mai faci. Trebuie să o cam termini cu fotbalul, atât spun.

Dacă dai toate mingile la adversar, n-ai ce să faci. Eu îl iubesc pe Budescu, e prietenul meu! El cred că înțelege cel mai bine. Până să dea drumul la minge vine altul și i-o fură, ai o problemă când se întâmplă asta. Salariu nu e o problemă pentru mine. Când am o înțelegere cu un om, îi dau salariul după cum ne-am înțeles. Eu vorbesc despre calitatea lui Budescu de la ora asta. Nu contează poziția lui, voi vedeți ce vreți.

Aseară a pierdut o minge la 20 de metri de poarta adversă și era să luăm gol. El e foarte talentat și vrea să dea pase decisive. Eu o să mă înțeleg cu Budescu, el va primi banii pe care i-am promis. El a mai fost încercat aseară, o să vedem ce face Toni Petrea, poate schimbă ceva. Toni Petrea va decide ce se întâmplă (râde)”, a declarat Gigi Becali la ProX.

Toni Petrea, reacție ironică după schimbarea lui Constantin Budescu

FCSB – Rapid s-a terminat 3-1. A fost un final uluitor de meci, cu două goluri marcate în prelungiri. Constantin Budescu a rezistat pe teren doar 45 de minute, fiind înlocuit la pauză cu Ianis Stoica.

Toni Petrea a avut o reacție ironică după ce a fost întrebat de schimbarea lui Budescu de la pauză. „Mulțumesc pentru participare!”, a glumit Petrea despre jucătorul de 32 de ani.

„Ce să-i spun lui Budescu? ‘Mulțumesc pentru participare’. A fost o schimbare normală, jocul nu a mai funcționat, a trebuit să schimbăm pentru a aduce viteză în atac.

Budescu să joace bine, să dea cât mai multe pase utile și, dacă se poate, să și marcheze. Sunt jucători cu experiență, rutinați, cu multe meciuri jucate, nu cred că sunt afectați de critici. Își văd de treabă, se pregătesc bine”, a spus Toni Petrea, după FCSB – Rapid 3-1.

5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului
5
22:31
„Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte
5
22:24
Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt
5
21:44
Singurul mesaj afișat de fanii de la Rapid, la meciul cu CFR Cluj! Ce le-au transmis jucătorilor
5
21:34
Marius Șumudică și-a pierdut răbdarea! Cât timp mai are la dispoziție Dan Șucu să-l aducă la Rapid: „Până atunci mai aștept!”
5
21:16
Dan Petrescu, primă uriașă la CFR Cluj după doar 3 meciuri! Modul prin care „Bursucul” își poate umple conturile