CFR Cluj – FCSB 4-1 | „Nimeni nu se gândea la aşa scor!” Reacţia lui Ciprian Deac, după ce şi-a umilit rivala. Ce a spus despre viitorul antrenor: „Apărarea îţi câştigă campionate”

De Antena Sport
Publicat: 29.08.2021, 23:13

Ciprian Deac, CFR Cluj

Ciprian Deac, discurs apăsător după FC Voluntari - CFR Cluj 0-1

Hepta

CFR Cluj a umilit FCSB în derby-ul din Gruia, deşi nu a avut antrenor principal. Pe foaia de joc a fost trecut antrenorul de portari de la grupele de juniori. Ciprian Deac a reuşit să marcheze un gol superb.

CFR Cluj – FCSB 4-1 | Reacţia lui Ciprian Deac, după ce şi-a umilit rivala

Au fost câteva zile grele, a fost puţin haos. E bine că ne-am adunat, ştiam ce spirit avem, ce grup şi mentalitate avem. Am vorbit cei mai experimentaţi şi am în cercat să strângem rândurile. Era păcat să dăm cu piciorul la ce am făcut în ultimii 4 ani. E adevărat, în Europa nu am făcut meciuri bune. Eu cred că nimeni nu se gândea la un aşa scor. Credeam că putem câştiga. Nimeni nu s-a gândit la acest scor, ne gândeam să câştigăm cele 3 puncte. În playoff va fi alt campioant şi fiecare echipă va avea şansa ei„, a spus Ciprian Deac după meci.

Nu vreau să vorbesc despre ce a fost. Ne pare rău de tot ce s-a întâmplat. Viaţa merge înainte. Orice antrenor care va veni, este binevenit. E o echipă care munceşte mult la antrenament. Orice antrenor care va veni nu îi va fi greu. Eu cred că apărarea îţi câştigă campionate„, a spus Ciprian Deac la finalul partidei.

CFR Cluj – FCSB 4-1. Campioana fără antrenor a umilit FCSB

CFR Cluj – FCSB, derby-ul etapei, s-a încheiat cu victoria la scor a ardelenilor, 4-1. Echipa roş-albastră a suferit o adevărată umilinţă.

CFR Cluj a umilit-o pe FCSB în Gruia, scor 4-1. După demiterea lui Marius Şumudică, antrenor principal al gazadelor la acest meci a fost tehnicianul de portari Ovidiu Ceclan. În minutul 30, Omrani a marcat cu un şut spectaculos, un demivoleu, de la 16 metri, după o minge respinsă din careu cu capul de Vinicius. În minutul 56, Deac a centrat de pe partea dreaptă, Vlad a boxat mingea în faţă, până la Sigurjonsson, care a înscris cu capul.

În minutul 67, Deac a marcat cu un şut cu stângul, de la 21 de metri, după o pasă a lui Alibec. În minutul 73, Vlad l-a faultat în careu pe Claudiu Petrila şi arbitrul Ovidiu Haţegan a dictat penalty, care a fost transformat de Alibec.

În minutul 90, Ianis Stoica a marcat cu un şut din voleu, din şase metri, după o centrare a lui Oaidă, de pe partea dreaptă.

După acest rezultat, CFR Cluj are 21 de puncte, numărul maxim posibil. FC Rapid, cu 16 puncte, ocupă locul al doilea, iar FC Botoşani, pe al treilea, cu 14 puncte. FCSB se află pe locul 7, cu nouă puncte.

22:18 EXCLUSIVVictor Piţurcă a comentat transferul lui Coman în Qatar: „Trebuia să facă pasul acum doi-trei ani”! Avertisment pentru „Mbappe” 22:10 (P) Festivalul reducerilor Xiaomi Fan Fest: smartphone-urile și gadget-urile momentului, cadouri inspirate la prețuri atractive 22:01 Andrea Compagno aşteaptă medalia de campion, după ce FCSB a luat titlul! Ce a spus atacantul italian despre Gigi Becali 21:46 VideoVictor Piţurcă ştie pe cine ar trebui să se bazeze Edi Iordănescu la EURO 2024: „Nu ar trebui să lipsească”! Ce a spus de grupă 21:14 VideoCe mănâncă fetele din naţională pentru a fi în formă în permanenţă! Ele luptă pentru calificarea la EURO 21:06 Mihai Stoica a anunţat prima mutare făcută de FCSB din această vară: „Ştim cu siguranţă” 20:55 FotoFanii Rapidului, spectacol pirotehnic la derby-ul cu Universitatea Craiova! Reacţia lui Daniel Niculae după ce s-au aruncat torţe 20:11 Cluburile din Premier League se pregătesc pentru o schimbare radicală! Manchester United şi Manchester City au votat împotrivă 19:59 Reacţia lui Mihai Stoica după ce FC Botoşani a învins dramatic Petrolul şi a urcat pe loc de salvare directă de la retrogradare! 19:35 Petrolul – Botoşani 1-2. Moldovenii au urcat pe un loc de salvare directă de la retrogradare! Cum arată clasamentul în play-out Vezi toate știrile

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante