Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Dezastrul continuă! „Câinii” au marcat după 535 de minute, însă au ajuns la şase înfrângeri consecutive. Moldovenii, la un punct distanţă de liderul CFR Cluj

De Dragoș Vasile
Publicat: 19.09.2021, 21:00

Dinamo - FC Botoşani, LIVE TEXT pe AS.ro

Ionut Tabultoc/SPORT PICTURES

În prima repriză, moldovenii au făcut rapid 2-0. Ongenda a deschis scorul în minutul 13, iar Kage a majorat avantajul din penalty. În minutul 84, Gabi Torje a redus din diferenţă, tot din lovitură de la 11 metri. Acesta a reuşit primul gol al dinamoviştilor după 535 etape.

În urma acestui rezultat, FC Botoşani a urcat pe locul 2 în Liga 1, cu 20 de puncte, la 1 distanţă de liderul CFR Cluj. De partea cealaltă, Dinamo rămâne pe locul 15, cu 6 puncte în 9 etape. „Câinii” au şase înfrângeri consecutive.

În următoarea etapă de campionat, Dinamo va juca în deplasare cu Universitatea Craiova, în timp ce FC Botoşani aşteaptă vizita lui FC U Craiova 1948.

Dinamo – FC Botoşani 1-2

Min. 90+4: Fluier final! Dinamo a pierdut al şaselea meci consecutiv.

Min. 85: GOOOL Dinamo! Gabi Torje a marcat din lovitură de la 11 metri. Acesta este primul gol după 535 de minute în Liga 1.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: Pauză în Ştefan cel Mare!

Min. 36: S-a reluat meciul!

Update: Meciul a fost întrerupt de Ovidiu Haţegan.

Min 36: Dinamo are grave probleme. În Ştefan cel Mare a picat nocturna din cauza unor probleme.

Dinamo are probleme cu instalaţia de nocturnăDinamo are probleme cu instalaţia de nocturnă
Dinamo are probleme cu instalaţia de nocturnă

Min. 18: GOOOL FC Botoşani! Kage a dus scorul la 2-0.

Min. 17: Penalty FC Botoşani! Moldoveanu l-a faultat în careu pe Kage.

Min. 13: GOOOL FC Botoşani! Ongenda a deschis scorul în Ştefan cel Mare şi a ajuns la cota 3 în actualul sezon.

Min. 1: A început meciul!

Dinamoviştii vor să îşi ia revanşa în faţa fanilor după umilinţa din derby-ul cu FCSB, 0-6. „Câinii” vor disputa primul meci sub comanda lui Sorin Colceag, noul antrenor principal al echipei. În primele opt etape, gruparea din Ştefan cel Mare a înregistrat 6 eşecuri şi 2 victorii.

De partea cealaltă, FC Botoşani se află pe locul 3 în Liga 1 şi este la 4 puncte de liderul CFR Cluj. Moldovenii au înregistrat 5 victorii, 2 remize şi o înfrângere în 8 etape.

22:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 22:31 „Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte 22:24 Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt 22:05 LIVE VIDEOFamalicao – Benfica, ACUM, LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Spectacol în Liga Portugal 21:44 Singurul mesaj afișat de fanii de la Rapid, la meciul cu CFR Cluj! Ce le-au transmis jucătorilor 21:34 Marius Șumudică și-a pierdut răbdarea! Cât timp mai are la dispoziție Dan Șucu să-l aducă la Rapid: „Până atunci mai aștept!” 21:16 Dan Petrescu, primă uriașă la CFR Cluj după doar 3 meciuri! Modul prin care „Bursucul” își poate umple conturile 20:48 Paul Pogba devine actor după ce a fost suspendat pentru 4 ani din fotbal! Anunțul făcut în presa din Franța 20:42 Radu Drăgușin, sfătuit de fani să plece de urgență de la Tottenham, după eșecul cu Liverpool: „Trebuie să scape imediat!” 20:12 Foto„Să-ți spun o poveste!” Florinel Coman și soția lui, ședință foto superbă de Paște! Imaginile care i-au cucerit pe fani Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi