Florinel Coman, primul gol după trei meciuri, în Sepsi – FCSB! „Mbappe de România” a marcat după o fază spectaculoasă

De Viviana Moraru
Publicat: 24.09.2023, 22:40

Echipa care îi plăteşte clauza de reziliere lui Florinel Coman

Florinel Coman, în timpul unui meci al FCSB-ului / Profimedia

Florinel Coman a marcat primul său gol, după o pauză de trei meciuri, în Sepsi – FCSB. „Mbappe de România” a punctat, la capătul unei faze superbe, creată împreună cu Darius Olaru.

FCSB se duelează cu Sepsi în etapa a zecea de Liga 1. Partida este în format live text, pe AS.ro.

Florinel Coman, primul gol după trei meciuri, în Sepsi – FCSB

Florinel Coman a pus capăt unei serii de trei meciuri fără gol marcat la FCSB. Extrema stânga a roş-albaştrilor şi-a trecut numele pe tabela de marcaj în minutul 57 al duelului cu Sepsi.

„Mbappe de România” a primit o pasă perfectă, în careu, de la Darius Olaru, marcatorul golului secund al FCSB-ului. Coman a preluat întrei doi adversari, s-a întors spre poarta lui Niczuly, şi a marcat cu un şut pe jos.

Sepsi avea moral bun, înaintea golului marcat de Florinel Coman. Covăsnenii reuşiseră să reducă din diferenţă, imediat după ce au ieşit de la vestiare. Safranko a marcat în minutul 51.

Însă, la doar două minute după golul lui Coman, Sepsi a redus din nou din diferenţă. De data aceasta, Alimi a marcat pentru trupa lui Liviu Ciobotariu.

Florinel Coman a ajuns la cinci goluri marcate în acest sezon pentru FCSB, în toate competiţiile. „Mbappe de România” şi-a trecut în cont şi cinci assist-uri, în cele 13 meciuri jucate.

De cealaltă parte, Darius Olaru are o seară de vis la Sfântu Gheorghe. Căpitanul FCSB-ului a marcat ce de-al şaselea gol al sezonului, din Liga 1, şi de asemenea, şi-a trecut în cont şi al doilea assist, după pasa de geniu dată lui Coman.

Darius Olaru a marcat o bijuterie de gol, în Sepsi – FCSB

Darius Olaru a marcat o bijuterie de gol în duelul dintre Sepsi şi FCSB! Căpitanul roş-albaştrilor a punctat cu o execuţie de zile mari, din voleu, la care Roland Niczuly nu a avut nicio şansă.

Primul care a marcat a fost Adrian Şut. Mijlocaşul a punctat cu un şut bine plasat, de la marginea careului, în minutul 6 al meciului de la Sfântu Gheorghe. Şut a profitat de o greşeală comisă de un adversar, şi a reuşit să marcheze, după o cursă aproape de la mijlocul terenului.

Ulterior, patru minute mai târziu, a „ieşit la rampă” şi Darius Olaru. Căpitanul roş-albaştrilor a marcat un euro-gol. Mijlocaşul a primit o pasă la marginea careului de la Ovidiu Popescu.

Olaru nu a stat prea mult timp pe gânduri, şi a şutat imparabil, din voleu, pentru a majora diferenţa pe tabelă pentru FCSB.

Darius Olaru a marcat astfel al şaselea gol pentru FCSB, în campionat, în cele zece meciuri bifate, în acest sezon. Căpitanul roş-albaştrilor devine şi golgheterul campionatului la zi, la egalitate cu Aurelian Chiţu şi Daniel Paraschiv.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta