Leo Grozavu, discurs dur după Poli Iaşi – Farul 2-3: „Nici nu știu cum să numesc asemenea lucru”

Publicat: 1.12.2023, 23:24

Leo Grozavu, în timpul unui meci

Leo Grozavu, discurs dur după Poli Iaşi - Farul 2-3

Leo Grozavu, în timpul unui meci / Hepta

Leo Grozavu a avut un discurs dur după Poli Iaşi – Farul 2-3. Echipa lui Gică Hagi a condus cu 3-0 la pauza meciului din Copou, dar gazdele au reuşit să reducă din diferenţă până la final.

La finalul meciului, Leo Grozavu nu şi-a menajat jucătorii pentru prestaţia foarte slabă din prima repriză a meciului cu campioana României.

Leo Grozavu, discurs dur după Poli Iaşi – Farul 2-3

Pe lângă startul slab de joc al echipei sale, pe Leo Grozavu l-a enervat cel mai mult că Poli Iaşi a încasat goluri la capătul unor faze pe care le-a lucrat la antrenament în săptămâna premergătoare meciului:

„Din punctul meu de vedere, concluzia e una singură. Ne-am prezentat cam târziu la joc. Meciul a început la ora 8 și noi l-am început la 9. Sigur, am făcut multe greșeli. Mai ales în prima repriză, în momentul defensiv.

Nu e suficient. La fotbal trebuie să joci două reprize. Mai ales când joci împotriva echipelor cu calitate. Nu pot să zic că ne-au surprins. E o mare problemă că ne-au surprins pe ce lucrăm. Nici nu știu cum să numesc asemenea lucru.

Am pregătit toată săptămâna asemenea faze, știam foarte bine. Nici nu știu ce cuvânt să găsesc. Au fost faze descoperite. Adversarul pleacă și marchează din șase metri, din trei metri”, a declarat Leo Grozavu, citat de sport.ro.

Marius Avram a dat verdictul, după ce ieşenii au reclamat un penalty neacordat în meciul cu Farul!

Marius Avram a dat verdictul, după ce ieşenii au reclamat un penalty neacordat în meciul cu Farul. Fostul arbitru e de părere că ieşenii trebuiau să primească lovitură de la 11 metri.

La scorul de 3-2 pentru Farul, în minutul 70, Mihai Popescu l-a călcat în careu pe Luis Phelipe, dar arbitrul central a lăsat jocul să continue.

Luis Phelipe a şi fost descălţat de Mihai Popescu, dar centralul Szabolcs Kovacs nu şi-a schimbat decizia.

Nici din camera VAR fratelui lui Istvan Kovacs nu i s-a atras atenţia că ar fi fost fault.

”Nici eu nu pot să înțeleg. E de neînțeles absența intervenției VAR. E fault. Atacantul nu se bagă sub piciorul adversarului, să spui că provoacă el.

Era în alergare, cu spatele la fundaș. E călcat și faultat în mod evident. Este un fault clar, ar fi trebuit acordată lovitură de la 11 metri”, a spus Marius Avram la digisport.ro.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

15:42 „Ziua în care s-a făcut dreptate!” CSA Steaua a pus tunurile pe FCSB după răspunsul primit de la Curtea de Apel 15:30 VIDEOPrima sesiune de antrenamente a Marelui Premiu de la Imola a fost în AntenaPLAY. Cursa e pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 15:27 Gică Hagi, reacţie categorică despre interesul lui CFR Cluj pentru Adrian Mazilu: „Eu aşa cred” 15:22 Robin Van Persie a devenit antrenor principal! A semnat cu Heerenveen, din prima ligă a Olandei 14:46 FotoCe fac, în fiecare zi, milionarul Dan Şucu şi soţia lui cu 13 ani mai tânără: „Suntem suflete pereche!” 14:35 „Se simt lezați, dar dacă pică nocturna…” Marius Șumudică, derapaj rasist la adresa fanilor FCSB! 14:22 Thomas Tuchel pleacă de la Bayern Munchen: „Este evident greu”. Anunţul antrenorului german 14:21 „A semnat!” Marius Şumudică a anunţat transferul stelar al lui Denis Drăguş: „L-au cumpărat cu 2 milioane de euro” 14:19 Detalii de ultimă oră despre transferul lui Alex Chipciu la FCSB. Răsturnare totală de situație după declarațiile lui Gigi Becali 14:02 Selecționerul Ucrainei a anunțat lotul cu o lună înainte de EURO! Surprizele pregătite de prima adversară a României Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta